Proktologie a proktolog

Proktologie je lékařský obor, který se zabývá onemocněními, poruchami funkčnosti, zraněními a dalšími problémy spojenými s konečníkem. Lékař specializující se na tuto oblast medicíny se nazývá proktolog. Pojmenování pochází z řečtiny a jedná se o složeninu slov „proktos“, neboli řiť a „logía“, neboli věda. Z proktologie pak vychází, respektive se s ní svým zaměřením kryje, kolorektální chirurgie. Jedná… Přečíst článek »

Hemeroidy v těhotenství a po porodu

Změny, kterými ženské tělo projde během doby očekávání příchodu dítěte na svět, jsou v mnoha ohledech ideální živnou půdou pro vznik hemoroidů. Není proto žádným překvapením, že hemeroidy v těhotenství a po porodu potrápí nejednu ženu. Věc je to sice nepříjemná, a to jak fyzicky, tak psychicky, nicméně lze konstatovat, že se u drtivé většiny maminek… Přečíst článek »

Cviky na posílení pánevního dna

Cviky na posílení pánevního dna jsou jedním z pilířů prevence vzniku hemeroidů a pochopitelně také jejich případné léčby. Hemeroidy však nejsou ani zdaleka jediným zdravotním problémem, který se s pomocí tohoto druhu cvičení řeší. Cviky na posílení pánevního dna slouží k léčbě problémů s hyperaktivním močovým měchýřem, s inkontinencí, s bolestmi zad a u mužů též s prostatou, erekcí a ejakulací. U… Přečíst článek »

Hemeroidy u dětí a mladistvých

Mnoha rodičům se možnost, že najdou hemeroidy u dětí, může jevit jako prakticky nemožná, ale není tomu tak. Jejich výskyt je u této části populace sice mnohonásobně nižší, než u jakékoliv jiné věkové skupiny, nicméně se na druhou stranu nejedná o žádnou raritu. Jak se hemeroidy u dětí projevují Jakýkoliv zásadní rozdíl mezi projevy tohoto… Přečíst článek »

Prevence vzniku hemeroidů

Prevence vzniku hemeroidů může probíhat v několika rovinách. Tou zcela nejdůležitější je zabránění propuknutí onemocnění u osoby (respektive skupiny osob), která jím netrpí a nikdy netrpěla. V dalších dvou rovinách se pak jedná o to, aby u vyléčeného pacienta nedošlo k opětovnému propuknutí nemoci (tedy k recidivě), nebo aby se u pacienta trpícího tímto onemocněním nezhoršoval jeho stav… Přečíst článek »

Vyšetření hemeroidů

Pokud má člověk podezření, že ho trápí hemoroidy, pak by ho měl vyšetřit lékař specializující se na onemocnění konečníku zvaný proktolog (proktologie – obor medicíny věnující se onemocněním a problémům s konečníkem). Nejde tu přitom jen o to, abychom překonali svůj stud z vyšetření tak intimní oblasti, ale také o to, aby se odborně určilo, o… Přečíst článek »

Operace hemeroidů

Operace hemeroidů můžeme chápat jako jakýkoliv lékařský zákrok směřující k fyzickému odstranění hemoroidů, avšak zde se budeme věnovat čistě invazivním chirurgickým zákrokům. Druhy semiinvazivních zákroků, které jsou prováděny zpravidla ambulantně, naleznete na hlavní stránce. Chirurgické operace hemeroidů jsou prováděny téměř výhradně u pacientů, kteří trpí 3. nebo 4. stupněm nemoci. Ve výjimečných případech, kdy konzervativní způsoby… Přečíst článek »

Historie hemeroidů

Řada lidí by si možná pomyslela, že historie hemeroidů není příliš dlouhá a že se jedná o onemocnění moderní doby, které s sebou přinesl nezdravý způsob stravování a sedavý styl života. Nic však není vzdáleno víc pravdě. Hemeroidy totiž prokazatelně trápí lidstvo již několik tisíc let. Ze starobylých literárních zdrojů dokonce víme, že se jednalo o… Přečíst článek »

Nejčastější otázky týkající se hemeroidů

Zde odpovídáme na nejčastější otázky týkající se hemeroidů, na které se lidí ptají. Pokud nenajdete odpověď na vaši otázku zde, určitě ji najdete v některém z článků na tomto webu. Je správně hemeroidy, nebo hemoroidy? Správný lékařský termín zní hemoroidy. Většina lidi však říká hemeroidy, což je jakási lidová zkomolenina originálu. Ta je však používána tak často,… Přečíst článek »

Hemostop Gel MAX – Informace a recenze

Hemostop Gel MAX je zdravotnickým prostředkem, který je určen k léčbě hemeroidů a úlevě od obtíží, které jsou s nimi spojeny. Jeho léčivé složky tvoří přírodní extrakty z celkem 12 různých bylin. Při použití dochází k hydrataci, zklidnění a zvláčnění postiženého místa, potlačení zánětlivých procesů, regeneraci tkáně a působení chladivého a čistícího efektu. Obsah balení: 75 ml Orientační cena:… Přečíst článek »