Enterol na dobré zažívání – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Enterol je volně prodejný probiotický lék sloužící k léčbě průjmů infekčního původu, k prevenci kojeneckých průjmů, k léčbě a prevenci kolitidy (zánět tlustého střeva) spojené s průjmovými onemocněními a v neposlední řadě také jako podpůrná léčba u pacientů trpících syndromem dráždivého tračníku. Vyrábí se ve dvou variantách. Konkrétně se jedná o tobolky a dále pak o prášek rozmíchatelný ve vodě určený k pití.

Tobolky

Obsah balení: k dostání jsou balení po 10, 30 a 50 tobolkách

Orientační cena: 120,- Kč, 350,- Kč a 540,- Kč

Prášek pro přípravu nápoje

Obsah balení: 10 sáčků

Orientační cena: 130,- Kč

Složení

V obou typech přípravku se nachází totožné množství hlavní léčebné složky. Tou jsou sušené kvasnice Saccharomyces boulardii CNCM I-745 v množství 250 mg na jednu dávku. Pomocné látky se pak z pochopitelných důvodů z větší části rozcházejí.

  • Tobolky: magnesium-stearát, monohydrát laktosy, oxid titaničitý a želatina
  • Prášek: fruktosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, ovocné aroma

Dávkování a užívání

Je vhodný i pro malé děti (v případě tobolek kojenců nevyjímaje), avšak u nich je nutné podávání předem konzultovat s lékařem. Dětem do tří let není forma prášku doporučena. Jinak platí následující dávkovací schéma.

  1. Dospělí, dospívající a děti od 4 let věku: 1 až 2 tobolky, respektive 1 až 2 sáčky s práškem dvakrát za den, a to ráno a večer.
  2. Děti do 4 let věku, potažmo od 3 do 4 let věku: 1 a 2 tobolky, respektive 1 až 2 sáčky s práškem za den.

Poznámky

  • Prášek pro přípravu nápoje rozmíchejte ve vodě či v jiné tekutině. Lze ho přidat i do potravy s vhodnou konzistencí.
  • Hlavní léčebnou složkou přípravku Enterol jsou živé mikroorganismy, a proto není žádoucí, aby byly kombinovány s příliš studenými, nebo naopak horkými tekutinami a potravinami.
  • Tobolky polykejte vcelku a následně je zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pakliže je chcete dát dítěti mladšímu 3 let, nebo osobě, které činí obtíže polykat prášky, pak tobolku raději rozevřete a její obsah přidejte do vhodného nápoje, či jídla.
  • Nekombinujte s alkoholem v jakékoliv podobě.