Hylak Forte pro správné trávení – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Hylak Forte je takzvané eubiotikum, čili léčivý přípravek sloužící k obnově střevní rovnováhy. Užívá se při průjmech, zácpách, nadýmání, křečích v břiše nebo po antibiotické léčbě. Velmi oblíbený je také při zažívacích obtížích nejrůznějšího charakteru, které jsou spojeny s vycestováním do některé z exotických zemí. Lze ho užívat také jako velmi vhodnou a účinnou prevenci. Je vhodný pro dospělé i děti, včetně kojenců. Těhotným a kojícím ženám se doporučuje konzultovat celou věc s ošetřujícím lékařem (obecně ale platí, že u těchto osob nejsou problémy s jeho používáním).

Obsah balení: 100 ml

Orientační cena: 150,- Kč

Složení

Přípravek je tvořen téměř ze 100% metabolickými produkty vybraných střevům prospěšných bakterií. Jde tedy o takzvaný bezzárodkový koncentrát bakteriálních metabolických produktů. Konkrétně se jedná o tyto bakteriální kmeny s příslušným zastoupením.

  • Lactobacilli helvetici (~50%)
  • Escherichiae coli (~25%)
  • Enterococci faecalis (~12,5%)
  • Lactobacilli acidophili (~12,5%)

Jak ho užívat a dávkovat

Důležité upozornění: Hylak Forte se nesmí kombinovat s mlékem ani žádnými mléčnými výrobky, neboť by to vedlo k jeho vysrážení a ztrátě jeho léčivých účinků. Vhodnými tekutinami na zapití jsou voda, čaj, pomerančový a jablečný džus.

  1. Dospělí a dospívající: V prvních dnech, kdy je stav nejvážnější užíváme 2 ml (cca 40 kapek) třikrát za den s dostatečným množstvím tekutiny před jídlem, nebo během jídla. Jakmile začnou problémy odeznívat, snížíme množství na polovinu, tedy na 1 ml.
  2. Děti a kojenci: Schéma dávkování je totožné jako u dospělých s tím rozdílem, že se v prvních dnech při akutních potížích podává pouze množství 1 ml a následně se dávka redukuje na 0,5 ml. U kojených dětí je pak podstatné, aby se přípravek podával mezi kojeními, neboť jak již bylo napsáno, není vhodné ho kombinovat s mlékem a produkty z něj.

Bez předchozí odborné konzultace s lékařem nepoužívejte lék déle než 7 dní.