Imodium na léčbu průjmu – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Imodium je účinný lék určený k léčbě akutních a chronických průjmových onemocnění. Funguje na bázi takzvaného antimotilika. To v praxi znamená, že omezuje hybnost střev a tedy i potřebu vyprázdnit se. Kromě toho zvyšuje i napětí ve svěrači, což celý efekt ještě umocňuje. Hlavní léčivou složkou stojící za těmito účinky je loperamid (loperamidi hydrochloridum). Užívat ho mohou všechny osoby včetně dětí starších 6 let.

Obsah balení: vyrábí se ve dvou verzích – 8 a 20 tobolek

Orientační cena: 150,- Kč

Složení

Hlavní léčebnou látkou je loperamid, který je v každé tobolce obsažen v množství 2 mg. Kromě něj najdeme v přípravku i několik dalších pomocných látek, a to kukuřičný škrob, magnesium-stearát, mastek a monohydrát laktózy. Tobolka jako taková je potom vyrobena z černého a žlutého oxidu železitého, indokarmínu, oxidu titaničitého, sodné soli erythrosinu a želatiny.

Jak Imodium užívat

Dávkovací schéma se ve velké míře odvíjí od věku a hmotnosti pacienta. Obecně platí, že lék mohou užívat osoby starší 6 let s minimální tělesnou váhou 14 kilogramů. Dospělé a dospívající osoby si v rámci první dávky vezmou hned dvě tobolky najednou a poté berou již jen jednu tobolku vždy po řídké stolici. Denní dávka (24 hodin) však nikdy nesmí překročit 8 tobolek. Děti si v rámci první dávky vezmou jen jednu jedinou tobolku a poté postupují stejně jako je tomu u dospělých a dospívajících s tím rozdílem, že maximální dávka za den nesmí překročit množství vztažené k jejich aktuální tělesné hmotnosti. Toto dávkování shrnuje následující tabulka.

Hmotnost v kilogramech

>14

>20

>27

>34

>40

>47

>54

Maximální počet tobolek během 24 hodin

2

3

4

5

6

7

8

Po užití nezapomeňte tobolky zapít dostatečným množstvím tekutiny.