Mast na hemeroidy

Mast na hemeroidy je společně se změnou životního stylu základem konzervativní léčby nezávažných forem hemeroidů. Pokud nejsou vaše potíže vážné, což potvrdí, či vyvrátí návštěva proktologie, můžete se tohoto onemocnění při zodpovědném přístupu nadobro zbavit. Každému primárně doporučujeme navštívit buď ordinaci praktického lékaře, nebo specializované proktologické pracoviště a své problémy zde konzultovat s odborníkem. Zde jsme vybrali pět nejosvědčenějších volně prodejných mastí na hemeroidy na trhu.

UPOZORNĚNÍ: NEZAPOMEŇTE PEČLIVĚ ČÍST PŘÍBALOVÉ LETÁKY!

Faktu rektální mast

Faktu rektální mastOsvědčená hemoroidální mastička (využitelná i při jiných rektálních obtížích). Obsahuje lokální anestetikum snižující pocity bolesti a pálení, zastavuje krvácení, působí protizánětlivě a napomáhá k obnově postižených tkání. Vyrábí a prodává se též ve formě análních čípků.

Dobexil H UNG

Dobexil H UNGDobexil H je léčebná rektální mast na hemeroidy a další problémy vyskytující se v oblasti okolo konečníku. Obsahuje lidokain, lokální anestetikum zmírňující nepříjemné pocity. Hlavní aktivní léčebnou je dobesilan vápenáty, který zabraňuje tvorbě otoků a obnovuje funkčnost stěn hemoroidálních žil.

VÍCE INFORMACÍ O DOBEXIL H UNG

HemoStop Gel Max

HemoStop Gel MaxPřípravek HemoStop Gel Max je unikátní přípravek k léčbě hemoroidů. Mimo jiné obsahuje extrakty z celkem dvanácti léčivých rostlin a bylin, jako je například měsíček lékařský, aloe vera, jitrocel kopinatý nebo dub letní. Vyznačuje se především svými zklidňujícími, regeneračními, hydratačními a zvláčňujícími vlastnostmi.

VÍCE INFORMACÍ O HEMOSTOP GEL MAX

Preparation H

Preparation HRektální mast Preparation H slouží k léčbě hemoroidů a potlačení nepříjemných pocitů, které způsobují. Napomáhá splasknutí zánětlivého otoku a ulevuje od bolesti, pálení, píchání a svědění konečníku. V prodeji i ve formě čípků.

VÍCE INFORMACÍ PREPARATION H

Procto-Glyvenol

Procto-GlyvenolS pomocí přípravku Procto-Glyvenol lze léčit jak vnitřní hemeroidy, tak vnější hemeroidy. Hlavní aktivní složka slouží k lokálnímu potlačení zánětu a obsažený lidokain také k znecitlivění postižené oblasti, což nemocnému uleví od bolesti a ostatních nepříjemných pocitů. K dostání také jako čípky.

VÍCE INFORMACÍ O PROCTO-GLYVENOL

Než mast na hemeroidy použijete

Jak jsme na tomto webu již několikrát zmínili, pak v případě, že máte podezření na to, že trpíte hemoroidy, je nejlepší navštívit proktologickou ordinaci, nebo alespoň svého praktického lékaře. Jednak tím předejdete špatné diagnóze (vámi pozorované symptomy mohou být projevem několika různých onemocnění) a potom také špatně naordinovanému léčebnému postupu. Pokud se však z jakýchkoliv důvodů rozhodnete léčit sami, nekonzultovat své problémy s odborníkem a plánujete používat mast na hemeroidy (je jedno jakou), pak si ve svém vlastním zájmu přečtěte příbalový leták a dbejte pokynů v něm uvedených. Jedná se o velmi důležitou věc, neboť i volně prodejné medikamenty obsahují látky, které nejsou vhodné zcela pro každého. Zde zmíněné přípravky mohou být rizikové pro děti a mladistvé, těhotné a kojící ženy, osoby trpící chorobami srdce a ledvin, různé skupiny alergiků a tak dále. Nepodceňujte proto tento faktor a předcházejte případným komplikacím svým odpovědným přístupem k léčivům.

Mast na hemeroidy

Další léčebné přípravky a produkty

Navzdory tomu, že je mastička nejvíce známá, praktická, dostupná a využívaná forma konzervativní léčby hemoroidů, existují i další alternativní a doplňkové produkty. Mezi ty patří čípky na hemeroidy, sedací koupele, čaje, tablety a speciální hygienické ubrousky.

Rektální čípky

Rektální čípek je nejpoužívanější alternativa za mastičku. Pokud konkrétní výrobce nabízí léčebný přípravek jako mast a čípky, pak jsou léčebné složky v nich obsažené totožné. Jedná se tedy o jiný způsob užívání. Samotný čípek má podlouhlý válcovitý tvar se špičkou na jednom z konců pro snadnější aplikaci. Před aplikací čípku je nutné se vyprázdnit a řiť umýt. Poté se stačí mírně předklonit a čípek prstem zasunout dostatečně hluboko do konečníku.

Sedací koupele

Velmi často používanou podpůrnou léčbou je takzvaná sedací koupel. Nejedná se o nic jiného, než o výluh z různých bylin a rostlin, do kterého si člověk sedne. Hlavním přínosem těchto koupelí jsou jejich stahující (adstringentní) účinky. Nejpoužívanější složkou směsí pro tyto koupele je dubová kůra. Používá se též kůra kaštanu koňského, vilín virginský, listy ořešáku královského nebo lnice květel.

Tablety

Na trhu jsou dnes k dostání i různé podpůrné přípravky, respektive doplňky stravy ve formě tablet. Ty zpravidla obsahují nejrůznější léčebné látky, výtažky z bylin a také probiotika a prebiotika. Dost často se lze setkat i s produkty, které tvoří jakousi komplexní léčebnou kůru na hemoroidy. Tyto produkty se prodávají jako balíčky a obsahují jak mast na hemeroidy, tak tablety. Účinek takové kůry by tedy měl být teoreticky silnější.