Smecta proti průjmům – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Smecta (diosmectitum) je lék používaný k léčbě akutních průjmů, především pak těch s infekčním původem. Využitelná je však také pro léčbu některých bolestivých stavů spojených s onemocněními trávicího ústrojí. Jedná se o přírodní čištěný jíl, který má v našem těle značnou adsorbční schopnost (řadí se mezi antidiarhoika označovaná jako adsorbencia). Kromě zastavení průjmu také ulevuje od křečí v břiše a napomáhá při obnově střevní sliznice. Přípravek samotný má podobu prášku s příchutí pomeranče a vanilky, který se před požitím rozmíchá ve sklenici vody.

Obsah balení: k dostání ve variantách 10 a 30 sáčků

Orientační cena: 280,- Kč

Užívání a dávkování

Je vhodná pro všechny skupiny osob včetně kojenců a těhotných a kojících žen.

Prášek nasypeme do sklenice, zalijeme 50 ml vody, rozmícháme a vypijeme. Při podávání dětem může být Smecta rozmíchána v polotekuté stravě. Doporučuje se užívat ji mezi jídly, nicméně výjimku tvoří osoby trpící zánětem jícnu, které by tak měly činit po jídle. Dávkování se odvíjí jednak dle věku pacienta a také dle typu problému.

Pakliže u dospělých neustoupí problémy po 7 dnech a u dětí po 3 dnech užívání, či se snad pozorované příznaky u pacienta zhorší, vyhledejte pomoc lékaře a další kroky v léčbě s ním konzultujte.

Dávkování při akutním průjmu*

Děti do 1 roku

Děti nad 1 rok

Dospělí

První 3 dny

2

4

6

Následující dny

1

2

3

Dávkování při jiných obtížích*

Děti do 1 roku

Děti od 1 roku do 2 let

Děti od 2 let

Dospělí

1

1 až 2

2 až 3

3

* Počet sáčků za den