Dobexil H UNG rektální mast – Informace a recenze

Dobexil H UNG recenze

Dobexil H UNG rektální mastDobexil H UNG je rektální mast sloužící k léčbě hemoroidů a jiných typů porušení a podráždění tkáně v oblasti konečníku. Lze ho používat vně mazáním postiženého místa v rámci řitního otvoru i uvnitř vytlačením do rekta přes přiložený aplikátor. Stěžejními léčebnými složkami jsou lidokain (anestetikum znecitlivující postiženou oblast) a dobesilan vápenatý (mírný otok, obnovuje funkčnost a strukturu hemoroidálních žil). Díky svému přirozeně mastnému základu chrání před dalším zbytečným drážděním tkáně vnějšími vlivy.

Obsah balení: 20 g

Orientační cena: 75,- Kč

Obsažené léčebné látky

 1. Dobesilan vápenatý (Calcii dobesilas monohydricus): 40 mg na 1 g masti, respektive 800 mg na celou tubu.
 2. Lidokain (Lidocaini hydrochloridum monohydricum): 20 mg na 1 g masti, respektive 400 mg na celou tubu.
 3. Podpůrnými obsaženými látkami: butylhydroxytoluen, makrogol 3350, makrogol 4000, polysorbát 80 a propylenglykol.

Jak Dobexil H UNG používat

Navzdory tomu, že se jedná o volně prodejný přípravek, rozhodně není od věci konzultovat jeho případné používání s ošetřujícím lékařem. V každém případě se však řiďte pokyny uvedenými v příbalovém letáku. Nezapomeňte si před každým jednotlivým ošetřením omýt zadnici, a to ideálně tekoucí studenou vodou.

Pokud budete s pomocí Dobexil H UNG léčit vnitřní hemoroidy, použijete k aplikaci takzvaný aplikátor, který je součástí každého balení. Ten po otevření tuby s mastí našroubujete na její závit místo vršku a následně ho opatrně zasunete do konečníku. Následně tubu adekvátním způsobem stlačíte, abyste skrze aplikátor vytlačili do konečníku dostatečné množství masti. Několikrát pak tubou společně se stále v konečníku zasunutým aplikátorem otočíte, čímž docílíte rozprostření masti uvnitř. Aplikátor vyndáte z řitního otvoru, odejmete ho z tuby a tu poté opět uzavřete pomocí vršku. Před a po každém použití aplikátor důkladně umyjte, abyste zachovali jeho hygieničnost.

V případě, že budete touto mastí léčit vnější hemeroidy, pak si naprosto obvyklým způsobem vytlačte z tuby adekvátní množství krému na konec jednoho ze svých ukazováčků. Pak postižené místo namažte a v rámci možností se snažte krém vmasírovat (není nutné oblast zbytečně dráždit a překonávat zbytečně zvýšenou citlivost a bolestivost).

V obou zmíněných případech ošetřujeme postižené místo dvakrát denně, a to standardně ráno a večer. Dobexil nesmí být nepřetržitě používán déle než dva týdny. Není-li léčba účinná a vaše obtíže přetrvávají, navštivte svého ošetřujícího lékaře, nebo například specialistu proktologa a své zdravotní komplikace s ním konzultujte.

Pro koho není vhodný

 1. Pro osoby mladší 15 let
 2. Pro těhotné a kojící ženy
 3. Pro osoby alergické, nebo přecitlivělé na některou z látek uvedených ve složení
 4. Pro osoby se závažnou nemocí kardiovaskulárního systému nebo ledvin

Nejdůležitější informace před prvním použitím

 • NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST PŘÍBALOVÝ LETÁK PŘILOŽENÝ K PRODUKTU, KTERÝ JSTE SI KOUPILI. JSOU V NĚM UVEDENY NEJAKTUÁLNĚJŠÍ INFORMACE SPOJENÉ S UŽÍVÁNÍM.
 • Dobexil H UNG je určený zcela výhradně pro dospělé osoby. Nesmí ho užívat nikdo mladší 15 let.
 • Pro těhotné a kojící ženy není tato mast na hemoroidy určena.
 • Užíváte-li jakékoliv jiné léky bez ohledu na to zda na předpis, nebo volně prodejné, pak se poraďte o možných společných nežádoucích účincích s lékárníkem, nebo lékařem.
 • Předávkování není vzhledem k charakteru a formě léku příliš pravděpodobné.
 • Alergické reakce a nežádoucí účinky se nevyskytují často, ale stejně jako u jiných léků a léčebných přípravků jsou možné. V prvé řadě proto zkontrolujte, zda nejste na některou z látek uvedených ve složení alergičtí. Vyskytnou-li se u vás po použití vážnější obtíže, vyhledejte odbornou pomoc.
 • Uchovávejte v prostředí o teplotě 10 až 25 °C bez přístupu přímého slunečního světla a nadměrné vlhkosti.

Zkušenosti uživatelů

Jiří P.

Měl jsem možnost vyzkoušet hned několik produktů tohoto typu a Dobexil H mi vyhovuje nejvíce. Z mého pohledu má odpovídající výsledky jak z hlediska znecitlivění oblasti, tak z hlediska samotné léčby. Pro mě byl překvapivý i dobrý účinek na splasknutí otoku. Jedinou mou výtkou je pak fakt, že množství masti v tubě vzhledem k ceně není moc velké.


Veronika S.

Má rychlý nástup. Krátce po namazání dojde ke zklidnění oblasti a zastavení krvácení, a to v případě vnitřních hemeroidů i vnějších hemeroidů. Celkový léčebný účinek je výborný. Nelíbí se mi jen malé množství, respektive cena za toto množství.


Kateřina V.

Je opravdu účinný a od problémů s hemeroidy rozhodně pomůže, a to i bez kombinace s čípky, jak se někde doporučuje. Asi ale záleží na konkrétní závažnosti problémů, což chápu. Nástup znecitlivujícího účinku je rychlý. Zhruba do půl hodiny svědění a pálení úplně ustoupí. Délka samotné léčby asi taky bude záležet na konkrétní situaci, nicméně mě stačilo mazat tři dny a byla jsem bez příznaků. Vadí mi jeho vůně, tedy spíš jakýsi zápach, který mi byl velice nepříjemný. To se dá ale skousnout.


Petr Š.

Mast je to dobrá, proti tomu nemám nic, ale abych se skutečně plnohodnotně vyléčil, musel jsem ji kombinovat s čípky. Jinak nemám co vytýkat. Ústup nepříjemných pocitů po aplikaci je výborný a rychlý.


Roman D.

Zbavuje bolesti, pálení a svědění a stejně tak léčí. Reálné výsledky, co se týče ústupu hemeroidů, pociťuji již v době druhého mazání. K účinnosti tedy nemám výtek. Z mého pohledu má ale zbytečně moc řídkou konzistenci. Uvítal bych, kdyby méně tekl.


Dobexil H UNG – Příbalový leták

Dobexil příbalový leták

Tento produkt vyrábí:

Valeant