Gel z dubové kůry

Gel z dubové kůry je současnou velmi oblíbenou alternativou za sušenou dubovou kůru, z níž se po generace připravuje odvar pro léčbu hemoroidů a dalších obtíží spojených s podrážděním a poraněním kůže. Ve srovnání s odvarem má mnoho výhod.

  • Je možné ho použít instantně bez jakékoliv přípravy. Není potřeba nic vařit, nemusí se čekat na zchladnutí a tak podobně. Jinými slovy je mnohem praktičtější.
  • Výrobci jsou schopni začlenit do gelu i další léčebné látky z jiných rostlin a bylin, což ostatně také činí.
  • I u dražších výrobků vyjde léčba nepoměrně levněji. Dubová kůra jako taková sice není nijak zvlášť drahá, ale reálně vyjde léčba pomocí odvarů z ní výrazně dráž.

Zde je pětice výrobků tohoto typu, o nichž je známo, že pomohou, nebo uleví valné většině pacientů. Složení hlavních léčebných látek se v jednotlivých případech do jisté míry liší, což je pochopitelně dáno snahou výrobců co nejvíce vylepšit účinky. Ve všech případech však dubová kůra tvoří hlavní, nebo jednu z hlavních součástí.

ALTERMED DUBOVÁ KŮRA GEL 50 G

Altermed dubová kůra gelOblíbený a účinný gel z dubové kůry od značky Omega Pharma z řady Altermed. Vyrábí se ve dvou verzích. Klasická verze o hmotnosti 50 g a vylepšená verze s hojení podporujícím allantointem o hmotnosti 75 g. Aplikuje se dvakrát až třikrát denně dle potřeby na postižené místo.

AROMEDICA GALLOTIN 50 ML

Aromedica GallotinPřírodní průnikový gel na hemoroidy od výrobce Aromedica. Kromě extraktu z kůry dubu letního obsahuje například i extrakty z šalvěje lékařské a řebříčku obecného, silice z myrhy a cypřišku, lnici obecnou, slunečnici či olivový olej.

ANNABIS BALCANN DUBOVÁ KŮRA GEL 75 ML

Annabis Balcann dubová kůra gelTento gel z dubové kůry je vhodný jak na hemeroidy, tak na léčbu podrážděné a poraněné kůže. V jeho složení nalezneme přes 15 léčivých látek, mezi kterými najdeme krom našeho dubu třeba extrakt z konopí, koloidní stříbro, ginkgo bilobu, alantoin, aloe veru, panthenol nebo vilín virginský.

AROMATICA KOSMÍN BYLINNÝ EMULGEL 25 ML

Aromatica Kosmín bylinný emulgelDubovo-kaštanový gel na emulzní bázi s chladivým účinkem pro léčbu hemoroidů a jiných typů poškození struktury kůže. Hlavní léčivé složky představuje jírovec maďal (kaštan), dub letní a kostival lékařský. Obsahuje řadu tříslovin, alkaloidů, sterolů a dalších prospěšných látek.

WALMARK HEMODIN 50 G

Walmark HemodinProdukt od tradičního a osvědčeného českého výrobce Walmark. Fakticky se nejedná o gel, ale o mast, nicméně i tak se jedná o přípravek založený především na dubovém extraktu. Dále obsahuje kupříkladu panthenol, alantoin či vilín virginský.

Zkušenosti uživatelů s gely z dubové kůry

Šimon N.

Je to věc, která u mě zabrala nejen na hemeroidy, ale také na rozpraskané nohy a ruce. Funguje to spolehlivě, namazaná místa nezůstávají mastná a použít se to dá prakticky kdykoliv a kdekoliv na rozdíl od dubových odvarů.


Monika D.

Kupovala jsem to pro staršího syna, který má obecně hodně problémů s kůží a tak podobně. Zbavil se jak hemoroidů, tak popraskaného okolí nehtů na nohách.


Kateřina Š.

Gel z dubové kůry jsem používala kdysi po velmi náročném porodu na hemeroidy a nastřiženou hráz. Mazala jsem to několikrát denně a rozhodně to zabralo a mám pocit, že to relativně ani zase tak dlouho netrvalo, jak bych čekala. Opět sedět jsem byla schopná v rámci možností poměrně brzy.


Ivana F.

Mazala jsem tím hemeroidy po porodu. Pomohlo to, ale trvalo to na můj vkus dlouho, což ale chápu vzhledem k tomu, v jakém jsem byla stavu. Ještě kdysi předtím jsem pak používala takovou tu Faktu mast s tím aplikátorem a ta byla taky dobrá.


Martin K.

Nemám si na co stěžovat. Mazal jsem podle instrukcí v příbalovém letáku a za několik málo dní jsem měl po problémech.


Jana N.

Na hemeroidy a všemožná poranění způsobená během porodu je to fakt super. Mně to prostě pomohlo. Upřímně moc nechápu, proč to lékaři nedoporučují automaticky. Musela jsem se o tom dočíst až v diskuzi na internetu.


Daniela I.

Já to můžu jen a pouze doporučit. S hemoroidy zkušenost nemám, ale při porodu mě museli nastřihnout. Tvrdili mi, že to nemám ničím mazat. Hlavní, že je prý udržovat to čisté a suché, respektive, že to mám nechat dýchat. To jsem dodržovala a nakonec mě museli přešívat. Tak jsem se na ně vykašlala a na doporučení kamarádky jsem to začala mazat dubovým gelem. A ejhle ono to pomohlo. Nechci to nikomu nutit, protože to má možná každý jinak, ale v mém případě to byla moje záchrana. Palec nahoru!


Dana K.

Mohu ho doporučit. Na hemoroidy a vytlačený konečník od porodu vážně pomáhá, nicméně je třeba být obezřetná. Když si to člověk maže, nesmí se mu to dostat na poševní sliznici, kterou to fakt dost nepříjemně podráždí. Osobní zkušenost nemám, ale byla jsem před tím důrazně varována. Je to ale o základní šikovnosti. Nosní sprej si prostě taky nechcete stříknout do oka.


Markéta Z.

Používala jsem na nastřiženou hráz a s hojením to hodně pomohlo, tudíž mohu doporučit.


Jaroslav S.

Když má člověk na konečníku od těch hemeroidů nějakou ranku, nebo něco na ten způsob, tak to chvíli štípe, ale to se dá čekat a bez problémů se to dá vydržet.


Alena K.

V nemocnici mě museli během porodu nastřihnout. Pak mi to pochopitelně zašili a cosi, nějaký olejíček snad, mi na to mazali. Jestli to mělo nějaký účinek, pak v lepším případě žádný. Po návratu z porodnice domů jsem si pořídila mast z dubové kůry a ta to vyřešila. Sice to trvalo možná skoro měsíc do úplného doléčení, ale tak to se dá asi očekávat. Za mě doporučuji.


Ondřej S.

Mám zkušenosti s odvarem z dubové kůry i s gelem. Oboje funguje, proti tomu nic nemám a uznávám, že gel je mnohem praktičtější. Nicméně vím, že do těch gelů dávají i nějaké další léčivé látky. Možná je to ku prospěchu věci, ale já jsem zastánce pokud možno co nejpřírodnější formy léčby, takže u mě vítězí generacemi odzkoušená sušená dubová kůra, ze které si připravím odvar.


Julie O.

Z hlediska léčivého účinku gel z dubové kůry na hemoroidy splňuje co má. Jestli tam ale má člověk nějakou ranku, pak to pálí jako čert. I přesto používám, připomíná mi to dezinfikování rozbitých kolen a loktů na letních dětských táborech.

Gel z dubové kůry