Čípky na hemeroidy

Čípky na hemeroidy sice nejsou v rámci léčby hemoroidálních onemocnění tolik oblíbené jako mast, což je bezesporu dáno především jistým ostychem a strachem lidí spojeným se vsouváním nějakého předmětu do řitního otvoru, ale i tak se najde mnoho osob, které je na základě jistých jejich výhod preferují před jinými způsoby léčby. I u nich platí, že byste měli jejich užívání v ideálním případě konzultovat s lékařem. Pokud tak z jakéhokoliv důvodu nemůžete, nebo nechcete učinit, čtěte bedlivě příbalový leták. V něm se dozvíte, v jakých případech není vhodné ten, či onen konkrétní přípravek užívat.

UPOZORNĚNÍ! NEZAPOMEŇTE PEČLIVĚ ČÍST PŘÍBALOVÉ LETÁKY!

HEMAGEL PROCTO

HemaGel Procto čípkyHemaGel Procto slouží k léčbě hemeroidů, análních trhlin a ostatních obdobných problémů v oblasti konečníku, a to jak těch akutních, tak těch chronických. Při používání dochází ke zmírnění bolesti, eliminaci krvácivosti při vyprazdňování a urychlení hojivých procesů.

VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU HEMAGEL PROCTO

PROKTIS-M

Proktis-M čípkyHlavní léčebnou složku čípků Proktis-M tvoří kyselina hyaluronová, která prokazatelně podporuje a urychluje procesy spojené s revitalizací tělesných tkání. Dále je v nich obsažen měsíček lékařský, aloe vera, čajovník australský a pupečník asijský, respektive oleje z těchto bylin.

VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU PROKTIS-M

PROCTO-GLYVENOL

Procto-Glyvenol čípkyV čípcích Procto-Glyvenol nalezneme dvě hlavní léčebné složky. Tou první je tribenosid, který má v malých krevních cévách lokální protizánětlivé účinky. Tou druhou je pak lidokain, což je místní anestetikum, které zbavuje bolesti a pocitů pálení a svědění konečníku.

VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU PROCTO-GLYVENOL

PREPARATION H

Preparation H čípkyČípky na hemeroidy Preparation H jsou složeny z tekutého kvasnicového extraktu, oleje ze žraločích jater a několika dalších pomocných látek. Jejich kombinace u pacientů postižených hemoroidy napomáhá ke zmírnění otoku způsobeného probíhajícím zánětem a úlevě od bolesti a dalších nepříjemných pocitů v oblasti konečníku.

VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU PREPARATION H

FAKTU

Faktu čípkyFaktu čípky na hemeroidy jsou vhodné při léčbě obou typů hemoroidálních onemocnění včetně stavů spojených s krvácením a zánětem. Obsahuje dvě stěžejní léčebné složky. Protizánětlivě působící policresulen a bolesti, svědění a pálení zbavující anestetikum cinchonin. Lze ho používat i k léčbě některých dalších vybraných zdravotních problémů s konečníkem.

VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTU FAKTU

Jak se čípky na hemeroidy aplikují

Je naprosto pochopitelné, že u někoho, kdo si zavádění čípku do konečníku ještě nikdy nevyzkoušel, může celá procedura vzbuzovat jistý ostych a obavy. Není se však naprosto čehokoliv bát. To platí zvláště tehdy, když dodržíte všechny základní procesní a hygienické zásady. My vás vším v několika málo krocích provedeme. Je to snadné, rychlé a naprosto bezbolestné.

Příprava

 1. Jak jsme psali již na začátku, je nanejvýš vhodné konzultovat s lékařem, zda jsou pro vás dané čípky na hemeroidy vhodné. Obecně není pravděpodobnost kontraindikace příliš velká, ale jistota je jistota. Velká obezřetnost je ale na místě u dětí a těhotných, respektive kojících žen. Když věc nebudete z jakéhokoliv důvodu konzultovat s odborníkem, přečtěte si alespoň příbalový leták, abyste předešli případným komplikacím.
 2. Naprostou nezbytností je důkladné umytí rukou s pomocí mýdla a tekoucí vody, a to i v případě kdy si pro zavádění navlečete latexové rukavice. Sliznice uvnitř konečníku je totiž velmi náchylná na jakékoliv nežádoucí organismy. Za předpokladu, že máte dlouhé nehty (to se týká hlavně žen), není ani trochu od věci ostříhat si nehet na ukazováčku, s jehož pomocí budeme čípek do konečníku zasouvat. Předejdete tak možnému poranění tkáně v rektální oblasti.
 3. Okolí konečníku namažte nějakým druhem lubrikantu (bohatě postačí obyčejná vazelína). Tento krok není naprosto nezbytný, ale zavádění bude snadnější, pohodlnější a rychlejší. To ocení hlavně ti, kteří se nedokážou dostatečně uvolnit. Fakticky ale většina lidí nemá se zavedením problém ani při absenci lubrikantu.
 4. Na ruku si nasaďte latexovou rukavici (k dostání jsou i „rukavice“ na prst připomínající malý kondom). Ani tento krok není nutný, pokud máte opravdu důkladně umyté ruce a neostýcháte se použít holé ruce.

Zavádění

 1. Ideální polohou pro aplikaci je ležení na boku. Když budete k zavádění používat pravou rukou, lehněte si na levý bok a naopak. Nohu, na které neležíte, přitáhněte k hrudnímu koši a volnou rukou nadzdvihněte její polovinu pozadí.
 2. Čípek přiložte na hranici análního svěrače a následně ho ukazováčkem zatlačte dovnitř rekta (za velmi málo pravděpodobného předpokladu, že ho budete zavádět dítěti, použijte svůj malíček). Váš prst by měl vklouznout dovnitř na délku zhruba 3 centimetrů, kdy je jistota, že čípek prošel přes svěrač, který by ho jinak s velkou pravděpodobností vytlačil nazpět ven.
 3. Jakmile jste dokončili zavedení, zatněte na několik chvil svaly svého pozadí, aby si čípek v rektu sedl. Pokud se po aplikaci necítíte úplně ve své kůži, zůstaňte v pozici na boku pár minut ležet, abyste si na celou situaci přivykli.

Čípky na hemeroidy

Poznámky

 • Nejen před aplikací, ale i po aplikaci řádně umyjte své ruce.
 • Zavádět čípky na hemeroidy vleže na boku není jedinou možností. Vhodnou možností je i pozice vestoje s mírně rozkročenýma nohama.
 • Nikdy neaplikujte v momentě, kdy máte pocit, že se potřebujete vyprázdnit, nebo když víte, že taková chvíle brzy nastane. Vždy si nejprve dojděte na toaletu a teprve poté přistupte k zavedení.
 • Stane-li se vám, že čípek po vsunutí vypadne, pak jste ho nezasunuli dostatečně hluboko. V rámci aktuální hygienické situace přistupte buď k opětovnému zavedení, nebo použití nového kusu.