Faktu mast a čípky – Informace a recenze

Faktu recenze

Faktu je volně prodejný přípravek sloužící k léčbě hemeroidů a jiných potíží v oblasti řiti. Dostupný je ve formě masti a čípků. Čípky jsou vhodné pouze k léčbě vnitřních hemeroidů. S pomocí masti lze léčit jak vnější hemeroidy, tak vnitřní hemeroidy. Faktu zastavuje krvácení, potlačuje zánět, urychluje regeneraci a znecitlivuje oblast, čímž zbavuje pocitů pálení, svrbění a píchání.

MAST

FaktuObsah balení: 20 g

Orientační cena: 90,- Kč

ČÍPKY

Faktu rektální čípkyObsah balení: 20 čípků

Orientační cena: 110,- Kč

Hlavní léčivé složky

Dvěma hlavními léčivými složkami jsou policresulen a cinchokain-hydrochlorid. V masti jsou zastoupeny v množství 50 mg, respektive 10 mg na 1 g masti. V čípcích jsou zastoupeny v množství 100 mg, respektive 2,5 mg na 1 čípek.

Jak se Faktu používá

  1. Mast: Vnější hemeroidy pomocí masti léčíme tak, že její přiměřené množství vytlačíme na koneček prstu a následně ji rozetřeme na postižená místa a v rámci možností se ji pokusíme co nejvíce vmasírovat. Pro léčbu vnitřních hemeroidů použijeme děrovaný aplikátor, který je součástí balení. Ten našroubujeme na uzávěr tuby a opatrně zasuneme do řitního otvoru. Tubu adekvátním způsobem stlačíme, aby se dovnitř rekta skrze díry v aplikátoru vymáčkla část masti. Tubou pak několikrát proti směru závitu otočíme, aby se mast v konečníku rovnoměrně rozprostřela. Na závěr tubu i s aplikátorem vyjmeme. Za normálních okolností a dle potřeby aplikujeme mast dvakrát až třikrát denně.
  2. Čípky: Čípky zavádíme do rekta obvyklým způsobem pomocí ukazováčku (v případě nutnosti použijeme lubrikant). Doporučenou polohou je pozice na boku s horní nohou přitaženou k hrudi. Při zavádění je nutné zatlačit čípek dovnitř na zhruba 3 centimetry, aby ho řitní svěrač nevytlačil nazpět ven. Používáme dvakrát až třikrát denně po jednom čípku.

Nejdůležitější informace před použitím

  • VŽDY A ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ ČTĚTE PŘÍBALOVÝ LETÁK A STRIKTNĚ SE DRŽTE POKYNŮ V NĚM UVEDENÝCH.
  • Těhotné a kojící ženy by Faktu neměli užívat, a když už tak výhradně po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.
  • Není vhodný pro dětské pacienty, je určen pouze pro dospělé osoby.
  • Jako u jiných přípravků i v tomto případě existuje jisté riziko výskytu možných alergických a jiných nežádoucích reakcí na některou ze složek přípravku. V příbalovém letáku si proto nezapomeňte přečíst ani část týkající se této problematiky. Najdete v ní například i to, že se v čípcích nachází tekutý sojový lecitin a proto nejsou vhodné pro osoby alergické na sóju, nebo arašídy.
  • Léčba trvá běžně v závislosti na okolnostech 2 až 3 týdny. Pokud se však váš stav nezlepší ani po dvou týdnech, je nezbytné navštívit doktora a celou záležitost s ním konzultovat.
  • V obou případech skladujte přípravek v suchu, v podmínkách bez přímého působení slunečního svitu a v teplotách do maximálně 25°
  • Pokud je přípravek uchováván ve vhodných podmínkách, není prošlý, a přesto se na něm vyskytnou nějaké změny v barvě, pak není závadný. Jedná se pouze o neškodné změny ve vzhledu dané složením.

Uživatelské recenze

Simona K.

 Mám osobně zkušenost především s čípky při léčení vnitřních hemoroidů a tam byl účinek dosti rychlý a efektivní. S mastí zase tak velké zkušenosti nemám, ale když už jsem ji použila, rychle mi ulevila od nepříjemných pocitů a zbavila mě problémů.


Ondřej P.

 Funguje spolehlivě, ale doufal jsem, že budu zcela vyléčen rychleji. Na druhou stranu se píše, že léčba trvá 2 až 3 týdny, což odpovídá, takže spokojenost.


Šárka S.

 Nemám zkušenost s žádným jiným výrobkem tohoto typu, takže nemůžu srovnávat. Volila jsem čistě intuitivně na základě vlastního dojmu. Prakticky všechny tyto masti a čípky na hemeroidy mají na internetu obdobné hodnocení, kdy jistá malá část zákazníků není spokojená. Já vyzkoušela Faktu, to pomohlo a víc mě nezajímá.


Dominika P.

 Mastička hodně pomáhá, a to i překvapivě rychle, ale musím ji vytknout na můj vkus vyšší tekutost. Jinak dobrý.


Martin V.

 Zkušenosti s Faktu má na základě našeho vzájemného doporučování polovina rodiny a všichni byli s výsledkem spokojeni.


Adéla J.

 Po několika porodech trpím hemoroidy bohužel chronicky. Preventivně používám gel z dubové kůry a nakládám se do odvaru z dubové kůry. Když se situace zhorší, nastupuje na scénu Faktu, které vždy spolehlivě zabere a zbaví mně problémů, a to minimálně v rámci možností. Asi by mi pomohla operace, ale k té jsem zatím nesebrala dostatek odvahy.


Tereza Ř.

 Hodně cestuji v rámci svých pracovních povinností a s hemoroidy jsem se musela potýkat už několikrát. Dříve jsem používala jednu mastičku, která už nevím, jak se jmenovala a ta mi pomáhala, ale už se nevyrábí. Pak jsem používala několik dalších, ale valný výsledek to nemělo. Nakonec jsem vyzkoušela Faktu a u toho už jsem zůstala. Jsem s ním velmi spokojená, nepříjemné pocity výrazně ustoupí už druhým dnem a ani vlastně není nijak drahé. Vím, že ne všem pomáhá, ale u mě funguje na jedničku, takže doporučuji!


Antonín Š.

 Použil jsem snad všechny možné přípravky, které jsou volně prodejné i na předpis a nic mi nikdy nepomohlo, Faktu nevyjímaje. Doporučit ho nemůžu, ale to samé platí pro všechny ostatní gely, masti, čípky, koupele a já nevím co ještě. Asi budu muset zajít k doktorovi, aby mi řekl, co s tím.


Karolína H.

 V první řadě léčím hemeroidy pomocí sedacích koupelí z dubové kůry. Pokud nepomáhají, začnu mazat Faktem, které vždy zabere. Myslím si ale, že by měl každý probrat používání těchto léků se svým doktorem navzdory tomu, že jsou volně prodejné.


Johana M.

 Mast na hemeroidy i čípky fungují na výbornou, ale zavádění čípků do rekta je při větším otoku extrémně nepříjemné a bolestivé. To je však logické a pochopitelně záleží na konkrétním stavu každého z nás. Účinnost jako takovou hodnotím velmi dobře a doporučuji zahájit léčbu již při prvních příznacích a na nic nečekat. Je to pak jen zbytečně horší a zbavit se toho trvá déle. Obdobné zkušenosti mají i moje kamarádky.


Klára B.

Proktolog mi doporučil sice mastičku, ale já si nakonec koupila čípky, protože se mi to zasouvání aplikátoru do konečníku úplně nelíbilo a raději jsem pocitově volila menší zlo. Na každý pád to zabralo a já mám po starostech. Mohu doporučit.


Helena O.

S Faktu mastí mám jen pozitivní zkušenosti. Klasicky si před aplikací opláchnu konečník chladnou vodou a pak namažu. Když mám horší stavy, kombinuji s čípky stejné značky. Jednoznačně je to nejlepší výrobek této kategorie, který jsem mělo možnost vyzkoušet. Doporučuji všem.


Dana V.

S hemoroidy jsem sice problémy neměla, ale konečník jsem měla jednu dobu ze zdravotních důvodů hodně podrážděný. Používala jsem mast i čípky a oboje zabírá na výbornou. Je pravda, že čípky nejsou tolik vhodné při bolestivých stavech, ale to není chyba výrobku jako takového. Dá se užívat jak při akutní léčbě, tak v rámci prevence, kdy člověk tuší, že se něco neblahého blíží. Nemám co vytknout.


Robert T.

Při léčbě jako takové mi Faktu mast i čípky hodně pomohly, takže dobrý. Preventivně pak užívám gel z dubové kůry někdy i v kombinaci se sedacími koupelemi připravenými z odvaru z dubové kůry.


Jiří P.

Hemoroidy mě trápí už nějaký ten rok. Mám sedavé zaměstnání jako takové a navíc v rámci něj hodně cestuju autem, vlakem i letadlem, takže tam se taky hodně nasedím. V minulosti jsem používal prostředek Aviril H, který fungoval na výbornou, nicméně ten už se přestal vyrábět, či co a není k dostání. Nahradil jsem ho proto přípravkem Dobexil H, ale ten příliš valné výsledky neměl. Znovu jsem tedy změnil značku, a to právě na Faktu. Nemůžu si ho vynachválit. Sice bych stále tak nějak pocitově raději sáhl po tom Avirilu, ale je to jen moje subjektivní nutkání a koneckonců to stejně nejde, takže je to jedno. Za mě palec nahoru!


Miloslav S.

Mast i čípky Faktu jsou super. Léčba trvá týden, dá se to sehnat v lékárně bez předpisu, tudíž člověk nemusí k doktorovi a co je nejdůležitější, skutečně zabírají. Jinak preferuji čípky, protože mi přijdou praktičtější a mám i pocit, že jsou o něco účinnější.


Adam M.

Asi jako jeden z mála jsem si hemeroidy přivodil během nemoci při dlouhodobém intenzivním kašlání. Celé věci nepomohl asi ani fakt, že jsem pořád ležel. Bylo to velmi bolestivé a dokonce se u mě objevovala i krev ve stolici. Léčil jsem to právě s pomocí Faktu. Sice to trvalo poměrně dlouho, a to více jak dva týdny, ale nakonec se to spravilo. Je to dobrá mast, která zabírá.


Jaroslava J.

Hemoroidy jsem si takříkajíc vytlačila, když jsem rodila. Prostě klasický případ. Konečník jsem mazala mastí Faktu a někdy používala i ty čípky. Zároveň s tím jsem si několikrát za den udělala odvar z dubové kůry a namáčela v tom pozadí. Ani ne za týden jsem měla po problémech a nikdy už se to nevrátilo.


Ema P.

Nějaký ten hemoroid mě občas potrápil už dávno před těhotenstvím a porodem. Nic extra závažného to nebylo, nebo aspoň mě to tak nepřipadlo. Je pravdou, že se výjimečně objevila i krev, ale velkou váhu jsem tomu nepřikládala. Hodně se to pak zhoršilo ke konci těhotenství, to jsem měla občas i problém delší chvíli posedět. Po porodu to už byl fakt horor. Zajít si na velkou na záchod bylo horší, než ten porod. Koupila jsem si na to mast a čípky Faktu. Zabralo skvěle. V současnosti už mám problémy jen výjimečně a jsou minimální, ale taky už na to nic nepoužívám. Možná bych si s tím měla zajít k doktorce, až bude čas. Uvidíme.


Faktu – Příbalový leták

Faktu příbalový leták mast čípky

Výrobcem tohoto zdravotnického prostředku je společnost:

Takeda