Procto-Glyvenol – Informace a recenze

Procto-Glyvenol recenze

Procto-Glyvenol je velmi oblíbeným přípravkem pro léčbu hemoroidálních onemocnění vnějšího i vnitřního typu. Vyrábí se jako klasický roztíratelný krém a také jako čípky, které se aplikují vsunutím do análního otvoru. Pro zlepšení intimní hygieny v oblasti řitního otvoru, která je jedním z nezbytných předpokladů léčby a prevence hemoroidů, lze používat také speciální vlhčené ubrousky s obsahem rostlinného extraktu z listnatce, který napomáhá ulevit od pocitů píchání, pálení a svědění konečníku.

KRÉM

Procto-Glyvenol krémObsah balení: 30 g

Orientační cena: 130,- Kč

ČÍPKY

Procto-Glyvenol rektální čípkyObsah balení: 10 čípků

Orientační cena: 125,- Kč

VLHČENÉ UBROUSKY

Procto-Glyvenol vlhčené ubrouskyObsah balení: 30 ks

Orientační cena: 60,- Kč

Hlavní léčivé látky

Hlavní léčivé látky jsou dvě, a to tribenosid a lidokain. První jmenovaná látka má za úkol tlumit zánět. Druhá je pak lokálním anestetikem, které ulevuje od bolesti a všemožných nepříjemných pocitů počínaje svěděním a pálením konče. Jedna celá tuba s 30 gramy krému obsahuje 1500 mg tribenosidu a 600 mg lidokainu. Jeden čípek vážící 2 gramy obsahuje 400 mg tribenosidu a 40 mg lidokainu.

Používání přípravku Procto-Glyvenol

Před každou aplikací je nezbytné řitní otvor umýt a v případě potřeby se před umytím ještě vyprázdnit. Po použití si nezapomeňte umýt ruce.

  1. Krém: S krémem lze léčit vnitřní hemoroidy i vnější hemeroidy. V případě vnitřního typu vytlačujeme krém přímo do řitního otvoru přes speciální aplikátor, který je pochopitelně součástí balení. Vnější typ léčíme obvyklým namazáním krému na postižené místo a jeho následným vmasírováním. Pakliže je situace závažná a obtíže jsou nesnesitelné (zpravidla ze začátku léčby), používáme Procto-Glyvenol dvakrát denně (ráno a večer). Jakmile začnou problémy ustupovat a začneme se cítit lépe, přejdeme na užívání jednou denně.
  2. Čípky: K aplikaci čípku přistupujeme standardním způsobem, tedy jeho zasunutím do rekta přes svěrač s pomocí jednoho z prstů. Pro zasunutí je vhodná pozice ve stoje s mírně rozkročenýma nohama a hlavně pak pozice na boku s kolenem horní nohy přitaženým k ramenu. Byť se zasunutím bez lubrikantu nemá většina osob za standardních okolností problém, je možné, že tuto obtíž vzhledem k bolestivosti vašich hemeroidů mít budete. V takovém případě lubrikant použijte. Nebudete se tolik trápit a dále dráždit již tak dostatečně poškozenou tkáň. Frekvence aplikace je totožná jako u krému, čili dvakrát denně při akutních obtížích a jednou denně při zlepšení situace.

Nejpodstatnější informace spojené s užíváním

  • NIKDY K POUŽÍVÁNÍ NEPŘISTUPUJTE DŘÍVE, NEŽ SI PŘEČTETE PŘÍBALOVÝ LETÁK PŘILOŽENÝ KE KONKRÉTNÍMU VÝROBKU. ČTĚTE HO BEDLIVĚ A DBEJTE POKYNŮ V NĚM.
  • S léčbou pokračujte do odeznění všech problémů. Pokud by to však mělo trvat déle než jeden týden, konzultujte své obtíže s lékařem
  • Dětští pacienti mohou přípravek užívat výhradně po konzultaci s lékařem a jeho výslovném povolení postupu.
  • Ženy, které jsou těhotné déle než tři měsíce, nebo ty které kojí, mohou za normálních okolností Procto-Glyvenol užívat. V těchto případech se však vždy doporučuje konzultovat tento záměr s lékařem. Ženy těhotné tři měsíce a méně a ty, které plánují početí, ho používat nesmějí.
  • Nejsou známy případy předávkování ani interakce s jinými léčivými přípravky, avšak opatrnost je vždy na místě. V případě jakýchkoliv problémů se obraťte na odborníka.
  • Trápí-li vás nějaký typ nemoci spojený s játry, sdělte svůj úmysl užívat Procto-Glyvenol svému ošetřujícímu lékaři.
  • Tuba, v níž je uchován krém, je ve své zploštělé části spojena latexem. Jste-li alergičtí na tuto látku, dbejte při manipulaci s ní zvýšené opatrnosti.

Recenze uživatelů

Ivana S.

 Používám ho již dlouhé roky a nemůžu mu naprosto nic vytknout. Funguje a k úlevě od bolesti dochází víceméně okamžitě po aplikaci. Za další výhodu považuji fakt, že neznečišťuje spodní prádlo, s čímž jsem měla u některých produktů problém.


Marcela B.

 Použila jsem čípky na hemeroidy a z hlediska účinnosti léčby nemám absolutně nic proti. Léčba je účinná a bolesti zbaví prakticky obratem. Vytknout však musím jednu věc. Tou je značně houževnatý plastový obal, v němž jsou čípky uzavřeny. Otevřít ho bez pomoci nůžek, nebo nože je fakticky nemožné. Je to sice relativní hloupost, ale ne vždy jsou nůžky po ruce. Na druhou stranu chápu a oceňuji, že je to dobře chráněné.


Jindřich P.

 Mám zkušenosti hned s několika značkami a Procto-Glyvenol bych hodnotil jako nejlepší z nich. Minimálně na mě osobně fungoval ze všech nejlépe. Stěžovat si nijak zvlášť nemůžu ani na cenu, která je ve srovnání s jinými přípravky i několikanásobně nižší.


Lenka K.

 S hemeroidy jsem nikdy neměla problémy, což však změnilo těhotenství a jak jsem se tak informovala, nejsem ani zdaleka jediná. Vůbec nejhorší to bylo po porodu a i nyní se mi tu a tam občas vrátí, byť to není tak často a ne v takové míře. Vždy jsem na doporučení používala výhradně mast Procto-Glyvenol a vždycky zafungovala. Zhruba po týdnu mazaní, bylo vždy po obtížích.


Hanka R.

 S hemoroidy mám dlouholeté a opakované zkušenosti a jsem si moc dobře vědoma toho, že si za ně můžu ve značné míře sama. Kdybych dobře jedla a tak podobně, asi bych je neměla. K tomu se však nejsem schopna dlouhodobě přinutit, jen když se objeví problémy. Tehdy to vždy dočasně změním a pomůžu si i mastí Procto-Glyvenol. Trápí mě vnitřní hemeroidy, a tak musím mast dostat dovnitř. Přiložený aplikátor mi však příliš nevyhovuje, tudíž aplikuji s pomocí gumové rukavice. Jinak mi hodně pomáhá i dubová kůra, ale to je výrazně méně praktické, protože ty sedací koupele zaberou více času. Jinak samozřejmě platí, omezit dlouhé nepřetržité sezení a trochu se hýbat. Nemusí jít o žádnou sportovní aktivitu, stačí pořádná procházka.


Jana L.

 Mám odzkoušený opravdu kdejaký přípravek a fungují u mě dvě věci. Při menších problémech, nebo když mám pocit, že by se mohlo k něčemu schylovat, řešením je gel z dubové kůry. Nějaké jsem vyzkoušela a připadne mi, že jsou na tok všechny zhruba stejně. Když je to se mnou horší, sáhnu po krému Procto-Glyvenol. Úleva je víceméně okamžitá a léčba jako taková zabírá. Cena mi také připadá poměrně lidová, když vezmu v potaz, kolik stojí jiné přípravky. Za mě maximální spokojenost.


Procto-Glyvenol čípky a krém – Příbalový leták

Procto-Glyvenol příbalový leták čípky

Procto-Glyvenol příbalový leták rektální krém

Propagační spot

Výrobcem tohoto produktu je:

Herbacos Recordati