Preparation H mast a čípky – Informace a recenze

Preparation H recenze

Preparation H je léčivý přípravek určený k léčbě hemoroidů a příznaků je provázejících – pálení a svědění konečníku, otok v oblasti řitního otvoru, bolestivé vyprazdňování. K dostání je buď jako mast (pouze na vnější formu), nebo jako čípky (na vnější i vnitřní formu). Hlavní léčebnou složku tvoří dvě látky, a to tekutý kvasnicový extrakt (faecis extractum fluidum) a olej ze žraločích jater (selachiorum hepatis oleum).

MAST

Preparation H mastSložení: Léčivé složky – tekutý kvasnicový extrakt (1 g ve 100 g masti) a olej ze žraločích jater (3 g ve 100 g masti), Pomocné složky –  tymiánová silice, glycerol, bílá vazelína, tuk z ovčí vlny a jeho alkoholy, tekutý parafín, ozokerit, butylhydroxytoluen (E 321), methylparaben a propylparaben.

Obsah balení: 25 g

Orientační cena: 130,- Kč

ČÍPKY

Preparation H rektální čípkySložení: Léčivé složky – tekutý kvasnicový extrakt (23 mg v jednom čípku) a olej ze žraločích jater (69 mg v jednom čípku), Pomocné složky – čípkový základ W 35, makrogol-600-dilaurát, ceresin, kakaový olej a glycerol.

Obsah balení: 12 čípků

Orientační cena: 135,- Kč

Co nejdůležitějšího byste měli vědět před prvním použitím Preparation H

  • BEDLIVĚ SI PŘEČTĚTE PŘÍBALOVÝ LETÁK A DBEJTE DOPORUČENÍ A POSTUPŮ V NĚM UVEDENÝCH.
  • Preparation H by neměli užívat děti a mladiství mladší 18 let věku.
  • Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy, ale doporučuje se jim celou věc ještě před první aplikací konzultovat nejlépe s ošetřujícím lékařem, nebo alespoň s lékárníkem.
  • Osoby alergické, nebo přecitlivělé na některou ze složek přípravku by se měly použití vyvarovat.
  • Užíváte-li, nebo jste nedávno užívali nějaký druh léku, či léčivého přípravku (na předpis i volně prodejný), konzultujte možnou kontraindikaci s lékařem, nebo lékárníkem.
  • Trpíte-li nějakým typem chronického onemocnění ledvin, poraďte se s lékařem o vhodnosti užívání tohoto přípravku.
  • Pakliže u vás panují sebemenší pochyby o tom, že by příčinou vašich problémů mohlo být jiné onemocnění než hemoroidy, navštivte lékaře specialistu a nechte se od něj vyšetřit. Vyhnete se tak možným zdravotním komplikacím spojeným se špatnou diagnózou.

Recenze a zkušenosti uživatelů

Jan V.

S Preparation H mám bohaté zkušenosti a vzhledem k tomu, že se u mě hemeroidy objevují opakovaně, měl jsem tu čest vyzkoušet i řadu jiných preparátů. Když je všechny porovnám, tak u mě tento konkrétní jednoznačně vede. Netvrdím, že jsou ostatní přípravky horší, ale v celkovém hodnocení poměru účinnost/cena vítězí, alespoň pro mě.


Barbora R.

Vyzkoušela jsem hned několik mastí tohoto typu a tato konkrétní měla jednoznačně nejlepší výsledky. Výborná je i ta tuba, protože se nepomačká, jako je tomu u jiných mastí.


Anna L.

Kvůli obvyklým problémům, které potrápí asi nejednu ženu v těhotenství, jsem si musela koupit čípky na hemeroidy. Ne všechny produkty na trhu jsou však pro těhotné vhodné, což naštěstí neplatí pro Preparation. Ze začátku jsem používala pouze čípky. Úleva byla znatelná. Nepříjemné pocity vymizely a ranky se začaly hojit. Pak jsem si dokoupila ještě mastičku, a to už bylo všechno naprosto stoprocentní. Jen mi trochu vadí, že mi to nemůže předepsat lékařka a musím si to kupovat za plnou cenu sama. To je ale asi u všech těchto mastí a čípků.


Barbora B.

Tento výrobek je pro mě jistota úlevy. Mám s ním opakované zkušenosti a zabírá na výbornou. Léčí a zbavuje nepříjemných pocitů. Měla jsem tu čest zkusit i konkurenční produkty. I když v konečném důsledků hemoroidy odstranily, měla jsem po nich okolí svěrače podrážděné.


Marcela K.

Asi nejsem zdaleka jediná těhotná, respektive kojící žena, která se musela potýkat s problémem spočívajícím v hledání účinného léku na hemeroidy, který lze používat v požehnaném stavu. Tento problém vyřešil až Preparation H. Mohu jen a jen doporučit. Zhruba po týdnu bylo prakticky vyhráno.


Petra D.

Když jsem čekala dítě, udělala jsem si celkem značně velké a nepříjemné hemoroidy, které o sobě dají tu a tam vědět. Dnes už na ně používám výhradně Preparation H, protože mám jistotu, že mi uleví. Zabírá rychle a bolest i svědění konečníku vymizí během velmi krátké chvíle po aplikaci. Vytkla bych jen pro mě nepříjemnou konzistenci a hlavně pak vůni, tedy vlastně spíš zápach. Je pro mě hodně nepříjemný, takže si při aplikaci raději dávám na ruce rukavice, aby mi pak nezapáchaly prsty. Na druhou stranu je to ale přeci jen mast na hemeroidy a ne žádný parfém, takže člověk asi nemůže čekat zázraky.


Helena S.

Tahle mast by měla čekat doma na každou ženu po porodu. Vůbec jsem neměla ponětí, že se z porodnice vrátím s hemoroidy a že to bude až tak moc nepříjemné. Hned jsem poslala partnera do lékárny a ten donesl Preparation. Po namazání zabrala naprosto okamžitě. Všechny nepříjemné pocity odezněly mrknutím oka. Je to nezbytná součást domácí lékárničky.


Kateřina M.

Tenhle výrobek je malý zázrak. Před těhotenstvím jsem vůbec neměla tušení jaké to je mít hemeroidy. Dnes už to vím. Je to bolestivé, nepříjemné a svým způsobem i ponižující. Naštěstí se mi dostala do rukou tahle mastička, která to vyřešila. Doporučuji ho každé těhotné ženě.


Aneta O.

Hemeroidy mě nikdy v životě netrápily. Všechno změnil až porod. Bylo to tak nepříjemné a nesnesitelné, že si to člověk, který je nikdy neměl, nedokáže představit. Díkybohu jsem narazila na tyto čípky a mast, které mi od všech problému ulevily. I díky nim jsem byla schopna plně se soustředit na svou malou a nemusela jsem konstantně řešit své tělesné nepohodlí.


Jakub K.

Tento výrobek je zřejmě účinný na potlačení pálení a svědění konečníku a na léčbu méně závažných hemoroidů. Pokud ale máte jako já opravdu velké hemoroidy, tak je účinek značně limitován. Nakonec jsem skončil u doktora.


Kamila R.

Pomůže od nepříjemných pocitů, jako je svědění, pálení i bolestivost. Pokud budete mít šanci koupit si ho někde v zahraničí, zvolte verzi s aloe vera, která i pěkně voní. U nás jsem na ni bohužel nenarazila. Jinak ho můžu všem vřele doporučit.


Pavel K.

Po prvním namazání to nějakou chvíli trochu nepříjemně štípe. Není to ale nic hrozného, je to jen napoprvé a po čase to ustane. Jinak nemám nic proti. Pomáhá to dobře.


Lucie J.

Preparation H se stal jedním z mých nejlepších přátel během těhotenství a po porodu. Od té doby mám stále jednu tubu v domácí lékárničce pro případ nouze.


Pavla B.

Nikdy jsem netušila, že budu někdy něco takového potřebovat. Měla by ho mít každá máma, bude se hodit. Je výborný a účinkuje rychle.


Jitka K.

Tahle mast mi zachránila život. Když jsem čekala první dítě, udělaly se mi tak nepříjemné hemeroidy, až jsem málem vyskočila z kůže. Můj doktor mi doporučil toto a jsem mu za to velmi vděčná. Skutečně pomáhá.


Jiří S.

Tyhle čípky na hemeroidy zabírají prakticky okamžitě. Léčil jsem se 3 dny a bylo zcela po problémech, které se mimochodem už nikdy neobjevily. Z mého pohledu velice efektivní léčba.


Michal T.

Preparation H je dobrý na úlevu od bolesti a svědění. Dost možná i na léčbu ne příliš závažných hemoroidálních onemocnění. Pokud ale máte opravdu vážné hemoroidy a navíc se u vás objevují opakovaně, pak vám tenhle přípravek i ostatní tohoto typu pomůžou tak maximálně k tomu, aby se váš stav nezhoršoval. Reálným řešením v takových případech je nějaký druh zákroku. Netvrdím, že se jedná o špatný produkt, ale že jsou jeho možnosti omezené a nelze od něj čekat zázraky.


Alena V.

Nezbytný pomocník každé ženy po porodu. Všichni pořád mluví o porodu samotném, ale málokdo už o tom, co vás čeká na záchodě po něm. Nechci to tu rozmazávat, ale všem maminkám doporučuju, aby si tuhle mastičku koupily. Možná jsou dobré i jiné, ale já mám zkušenosti jen s touto a nemůžu si stěžovat. Při prvním namazání to sice trochu štípe, ale pak už je to OK a hlavně to hodně pomáhá.


Martin C.

Toto je nepříjemné téma, o kterém se asi nedá příjemně mluvit. Zkrátka jestli máte hemeroidy, a to hlavně ty, které bolí, pak je tohle přinejmenším dobré řešení z hlediska úlevy od bolesti a pálení. V tomhle ohledu to zabírá na výbornou. Trpíte-li ale opakovaně těžkými hemeroidy, je to jen přechodné řešení. Nakonec budete muset navštívit doktora, který bude muset provést nějaký zákrok.


Ivo L.

Svého času mě hemoroidy trápily skoro dva roky v kuse a já byl nějak líný to řešit navzdory tomu, že to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Pak jsem si koupil mast a čípky Preparation H a oběma současně se začal léčit. Za první týden jsem byl skoro bez příznaků a tak jsem vysadil čípky. Další měsíc už jsem doléčoval jen mastí. Jsem zcela vyléčen a hemoroidy už se nikdy nevrátily.


Tomáš K.

Rozhodně funguje v rámci dočasné úlevy. Máte-li ale vážné problémy, nic tím definitivně nevyřešíte. Jen zastavíte další rozvíjení nemoci a zbavíte se pálení konečníku. Skutečným řešením je operace, která se dnes již dělá ve většině případů ambulantně, takže to není nic strašného. Jinak je to ale v rámci možností dobrý výrobek.


Klára Ř.

Preparation H mi hodně pomohl během mého prvního i druhého těhotenství. Kupovala jsem si ho na základě doporučení a toho, že už jsem o něm kdysi před tím slyšela. Tehdy udělal dobrou službu. I když já sama ho už používat nemusím, stále ho máme doma, protože ho tu a tam využije některý ze členů naší rodiny. Všem vyhovuje.


Karolína V.

Hemeroidy se u mě vyskytly až během těhotenství. Nikdy předtím ani potom už jsem s nimi potíže neměla. Nicméně tehdy to pro mě bylo velmi nepříjemné, to si pamatuji velmi dobře. Mazala jsem to mastí Preparation. Účinek byl víceméně okamžitý a bolest zakrátko ustoupila. Asi ale nešlo o nic vážného, protože jsem po pár dnech byla vyléčená. V každém případě zabral a to je pro mě podstatné.


Antonín Z.

Své trápení s hemeroidy mám v živé paměti. Nejdřív mi na ně cosi doporučil můj doktor. Už ani nevím, jak se to jmenovalo, ale účinek to mělo v lepším případě minimální. Potom mi byla doporučena dubová kůra. Ta sice zabírala, ale neustále si z ní připravovat odvary a namáčet se v tom mě nebavilo a ani jsem na to neměl čas. Nakonec jsem si koupil Preparation H a za necelý týden jsem měl po hemeroidech.


Helena T.

Z období těhotenství mám s hemoroidy bohaté zkušenosti. Dost to bolelo a dokonce jsem i často krvácela. Hned napoprvé jsem sáhla po masti Preparation H a měla jsem štěstí. Potíže zanedlouho ustoupily a od té doby už o sobě nedaly nikdy vědět. Pro mě je to skvělý přípravek.


Vyrábí:

Pfizer