Smecta proti průjmům – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Smecta recenze

Smecta (diosmectitum) je lék používaný k léčbě akutních průjmů, především pak těch s infekčním původem. Využitelná je však také pro léčbu některých bolestivých stavů spojených s onemocněními trávicího ústrojí. Jedná se o přírodní čištěný jíl, který má v našem těle značnou adsorbční schopnost (řadí se mezi antidiarhoika označovaná jako adsorbencia). Kromě zastavení průjmu také ulevuje od křečí v břiše a napomáhá při obnově střevní sliznice. Přípravek samotný má podobu prášku s příchutí pomeranče a vanilky, který se před požitím rozmíchá ve sklenici vody.

Smecta

Smecta 10 sáčkůObsah balení: k dostání ve variantách 10 a 30 sáčků

Orientační cena: 280,- Kč

VÍCE INFORMACÍ A SROVNÁNÍ CEN

Smecta GO

Smecta Go 12 sáčkůObsah balení: 12 sáčků

Orientační cena: 150,- Kč

VÍCE INFORMACÍ A SROVNÁNÍ CEN

Užívání a dávkování

Je vhodná pro všechny skupiny osob včetně kojenců a těhotných a kojících žen.

Prášek nasypeme do sklenice, zalijeme 50 ml vody, rozmícháme a vypijeme. Při podávání dětem může být Smecta rozmíchána v polotekuté stravě. Doporučuje se užívat ji mezi jídly, nicméně výjimku tvoří osoby trpící zánětem jícnu, které by tak měly činit po jídle. Dávkování se odvíjí jednak dle věku pacienta a také dle typu problému.

Pakliže u dospělých neustoupí problémy po 7 dnech a u dětí po 3 dnech užívání, či se snad pozorované příznaky u pacienta zhorší, vyhledejte pomoc lékaře a další kroky v léčbě s ním konzultujte.

Dávkování při akutním průjmu*

Děti do 1 roku

Děti nad 1 rok

Dospělí

První 3 dny

2

4

6

Následující dny

1

2

3

Dávkování při jiných obtížích*

Děti do 1 roku

Děti od 1 roku do 2 let

Děti od 2 let

Dospělí

1

1 až 2

2 až 3

3

* Počet sáčků za den

Recenze a zkušenosti uživatelů

Lenka Malá

Bohužel mám relativně často nejrůznější obtíže s trávením, v čemž mi Smecta hodně pomáhá. Pokaždé mi uleví a i kromě toho, že není zrovna dvakrát dobrá, ji nemám naprosto co vytknout. Vždy se na ni mohu spolehnout.


Vladimíra Novotná

Je velmi spolehlivá při takových těch běžných průjmech a nevolnostech od žaludku. Za předpokladu, že dostanete nějaký pořádný infekční průjem, je třeba sáhnout po nějakém antiseptickém přípravku jako je třeba Ercefuryl, nebo Endiaron.


Kateřina Štěpánová

Je to velmi spolehlivý lék a mám s ní opravdu dobré zkušenosti. Jakmile začínám od žaludku cítit, že se blíží nějaký problém, vždy po ní šáhnu a ona zajistí, že se mi trávení uklidní a nedostanu se do nějakého horšího stavu. Akorát nemám ráda její chuť a vůni, ale to je spíše detail.


Jan Netopil

Jsem hodně náchylný na nejrůznější zažívací obtíže včetně střevních chřipek, které dostávám pravidelně několikrát ročně již mnoho let po sobě. Mám tedy vyzkoušeno hodně nejrůznějších léků a přípravků a Smecta podle mě nemá v této kategorii konkurenci. Již po vypití prvního nápoje dochází k výrazné úlevě a do druhého dne jsem prakticky vždy bez potíží. Vadí mi na ní jen ta pachuť, a to jak zavání, což jak vím, není jen můj názor. Jinak je skvělá a všem ji na rozhašený žaludek a průjem mohu jen doporučit.


Markéta Smutná

Fakt, že je Smecta jen jakýsi jíl, který se rozmíchá ve vodě, nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o účinný lék na průjem, nicméně opak je pravdou. Mám s ní roky zkušeností a ještě mě ani jednou nezklamala. Není sice nijak zvlášť dobrá, ale úplná katastrofa to také není. Líbí se mi na ní i to, že není nijak předražená a že je balená v malých praktických sáčcích, které si můžete dát pro případ potřeby do kabelky.


Anna Kubečková

Doporučila mi ji moje lékařka na cesty do zahraničí a velmi dobře se mi při problémech osvědčila, takže ji mohu všem doporučit.


Andrea Komárková

Mám řadu vrozených zdravotních komplikací, jako jsou potravinové alergie, a to včetně těch na laktózu a lepek. Současně s tím trpím i na zažívací obtíže. Je pro mě tedy velmi komplikované skloubit mé nemoci s léky a léčivy, které můžu brát. Naštěstí jsem narazila na Smectu, kterou prakticky jako jedinou mohu na průjem a bolesti žaludku užívat a díky bohu mi zabírá, protože jinak nevím, co bych dělala. Všem zcela zdravým i nějak výběrem omezeným lidem ji doporučuji a doufám, že nikdy nebude stažena z trhu, protože pro mě neexistuje vůbec žádná alternativa.


Pavlína Zemánková

Smectu jsem podávala své malé dceři na průjem. Pomohla ji překvapivě rychle, takže nemám co vytknout. Dávám 5 hvězdiček z 5.


Robert Souček

Na průjmová onemocnění je Smecta naprosto výborná, ale je nutné dodržovat pitný režim. Jednou jsem ji užíval, celý den nic nepil a pak jsem z ní měl naopak zácpu.


Kamila Hanušová

Koupila jsem si ji na doporučení maminky a doporučuji ji i všem ostatním. Nástup účinku byl velmi rychlý a razantní. Od problémů mi ulevila víceméně během půldne. Prášek stačí rozmíchat ve sklenici vody a vypít. Ani mi to nepřišlo nějak nechutné a smradlavé, jak plno lidí říká. Dnes už je součástí mé domácí lékárničky, kdyby byla náhodou potřeba.


Šárka Valachová

Pro mě osobně je to nejspolehlivější a zároveň nejšetrnější přípravek proti žaludečním a střevním obtížím na trhu. Navíc mi i celkem chutná a voní, což nemůžu říct třeba o takovém živočišném uhlí, které je sice taky účinné, ale já ho nejsem naprosto schopna pozřít.


Jitka Klapalová

Má sice velmi specifickou konzistenci, chuť a vůni, ale nejedná se o nic, na co by si člověk nezvykl. Podstatné pro mě je, že funguje spolehlivě. Používáme ji celá rodina.


Hana Richterová

Z mé vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Smecta zabírá nejen na průjem, ale i na podrážděný žaludek způsobující zvracení. Minimálně v mém případě to tak je. Dávám ji malému a naprostá spokojenost.


Dita Růžičková

Smectu si na zkažený žaludek, křeče v břiše a průjmy beru už vlastně automaticky, protože s ní mám jen ty nejlepší zkušenosti a pokaždé mi zaručeně uleví. Je velká škoda, že takové přípravky nebyly, když jsem byla malá a muselo to léčit všelijak podomácku.


Marie Hlaváčková

Sama jsem ji nikdy nepotřebovala, ale dávala jsem ji našim dětem, když byly ještě malé a vždy na ně zabrala. Nebylo samozřejmě možné to do nich dostat kvůli chuti a vůni klasickým způsobem, takže jsem vždycky rozmačkala banán, do kterého jsem ji zamíchala a pak jsem jim to dávala jako přesnídávku s piškoty.


Renata Žáková

Smecta a Hylak Forte jsou dva nejlepší přípravky na léčbu zažívacích obtíží a průjmů, které se dají vůbec sehnat. Používáme je všichni včetně dětí a jsme s nimi naprosto spokojeni.


Zuzana Raková

Na rozhašený žaludek je Smecta to nejlepší, co může být a osobně nechápu ty lidi, kteří tvrdí, že je hnusná, protože mě naopak velmi chutná a vždycky si jsem tak trochu ráda, když mám důvod si ji dát.


Blanka Langrová

Na zažívací potíže se mi osvědčilo hned několik produktů. Konkrétně je to Enterol, Hylak Forte a právě Smecta. Mám s ním jen jediný problém a tím je to, že ji nejsem schopna vypít jen tak rozmíchanou ve vodě. Prostě to nejde. Musím si ji vždycky rozmíchat v něčem, co její konzistenci a chuť překryje. Jinak proti ní nic nemám.


Ondřej Macek

Se Smectou mám mnohaleté zkušenosti a jako malému mi ji dávali dokonce moji rodiče. Je to pro mě naprostá špička mezi léky proti průjmu a nevím o žádném jiném, který by byl z celkového pohledu lepší. Vždy se u ní diskutovalo o její chuti, ale mně to nikdy nevadilo a dnes už je navíc ochucena nějakým pomerančo-vanilkovým aromatem, takže ona zemitost je téměř úplně potlačena. Hodně si na ni cením toho, že mi nikdy nezpůsobila pocit těžkosti v žaludku, což se u některých konkurenčních výrobků občas stalo, byť to nebylo pravidlem. Je to zkrátka moje záchrana při střevních obtížích, které mě postihnou jak u nás doma, tak na cestách po zahraničí. Všem ji mohu určitě vřele doporučit, protože se jedná o účinný prostředek, který je zároveň šetrný a dostupný za rozumnou cenou.


Miroslav Žemlička

Jsem s ní hodně spokojený. Při zažívacích obtížích způsobujících průjem, nebo zvracení pěkně pročistí trávicí trakt a zbaví vás toho. Není ale všemocná. Jednou na mě vlezlo něco a s tím si teda fakt neporadila. Nelze ale čekat, že to bude nějaký všelék na všechno, takže za mě dobrý.


Olga Filipová

Smecta a živočišné uhlí jsou pro mě dva osvědčené produkty, které mi zaručeně uleví od infekčního průjmu libovolné síly. Nechápu, jak může někdo na tento typ průjmu brát třeba Imodium, které sice pomáhá, ale způsobí to, že vám všechny ty viry a bacily zůstanou v těle místo toho, aby je právě ten průjem rychle vyplavil z těla a vy jste neonemocněli něčím horším.


Iva Mádlová

Tenhle čištěný jíl Smecta všem vřele doporučuju. Zabírá na všechny průjmy, které dostanu a vždycky jsem do druhého dne zase schopna naplno fungovat. Na klasickou nevolnost od břicha případně i slabší bolest a křeče se mi výborně osvědčilo popíjet po lžičkách vychlazenou Coca-Colu s vyprchanými bublinkami.


Dana Vodičková

Na průjmová onemocnění beru Smectu a ta vždy naprosto spolehlivě zabere. Občas mi pomůže i od zvracení, nicméně ne pokaždé, ale koneckonců na to myslím ani není primárně určena. Ty dřívější výtky s tím, že je hnusná, jsou už dnes úplně pasé, protože ji ochutili a vypít ji rozmíchanou ve vodě není naprosto žádný problém. Palec nahoru.


Libor Tesař

Smecta není vůbec špatná, ale zabere jak na co. Ne vždycky mi zafungovala. Nejvíce se mi osvědčil Enterol, který má alespoň na mě nejlepší účinky. Průjmy způsobené infekcí, střevní virózy, špatné jídlo. S tím vším si vždy poradí. Výrazné zlepšení pocítím již po první dávce. Druhý den jsem schopen naprosto bez omezení fungovat a za dva dny jsem už zcela bez příznaků. Navíc s ním mám i dobré zkušenosti v rámci prevence při cestách za exotikou a při obnově střevní mikroflóry. Naopak velice opatrný musí být člověk s přípravkem Imodium, které sice průjem jako takový zastaví velice efektivně, ale není vhodné, pokud se jedná o infekční příčinu. V takovém případě může být jeho užívání ze zdravotního hlediska paradoxně kontraproduktivní.


Aneta Nováková

Podle mě je Smecta skoro zázrak. Jednou jsem měla takové průjmy, že ze mě šla vlastně jen hnědá tekutina. Ráno jsem si dala první pytlíček, přes den ještě další tři a večer už jsem byla zase úplně v pořádku, jako kdyby se mnou ráno vůbec nic nebylo. Paráda.


Marcela Benešová

Pokud bych někomu mohla poradit, co si má vzít na opravdu silný průjem, pak by moje volba zcela jistě padla právě na prášek Smecta, který mi zabírá naprosto fantasticky. Jednou jsem byla v takovém stavu, že jsem si málem volala záchranku. Měla jsem mžitky před očima a šly na mě mdloby. Vzala jsem si toto a po relativně krátkém čase už jsem začala pociťovat silný pocit úlevy. Užívání je přitom velmi jednoduché. Stačí ten prášek nasypat do obyčejné vody z kohoutku, rozmíchat a pak vypít. Žádná věda a funguje to. Super lék, doporučuji!


Iveta Brázdová

Skvělý přípravek, který by měl mít každý preventivně doma pro případ potřeby. Kdysi mě postihla šílená střevní chřipka. Měla jsem horečky a na záchodě to ze mě šlo, jak z vodovodního kohoutku. Prostě naprosto neuvěřitelný stav. Bylo to v neděli a já musela druhý den v pondělí do práce. Manželovi naštěstí zůstala doma Smecta z nějaké jeho pracovní cesty do zahraničí, a to mě zachránilo. Netvrdím, že jsem byla ten druhý den v pondělí v práci zcela stoprocentní, ale v rámci možností jsem byla schopna běžně fungovat, v což jsem ani náhodou nedoufala. Je vážně účinná a jsem za ní moc vděčná. Máme ji doma do zásoby.


Ilona Hrušková

Smecta je k ničemu stejně jako všechny ty ostatní tablety, tobolky, prášky a sirupy, co se jmenují Enterol, Ercefuryl, Imodium, Endiaron, Hylak, Hidrasec a já nevím jak ještě. Nikdy mi nic z toho nepomohlo. Vždy jsem si to musela pěkně protrpět. Pár dní jsem zkrátka jedla piškoty, banány, dušenou mrkev, staré rohlíky, rozvařenou rýži a suchary. Pila černý čaj a minerálky. Až to mi pomohlo. Možná jsem vadná, ale mě vážně nikdy žádný z těch léků a léčiv a je jedno, zda volně prodejných, či na předpis, nepomohl.


Smecta – Příbalový leták

Smecta příbalový leták

Propagační spot

Tento produkt vyrábí společnost:

Ipsen