Enterol na dobré zažívání – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Enterol recenze

Enterol je volně prodejný probiotický lék sloužící k léčbě průjmů infekčního původu, k prevenci kojeneckých průjmů, k léčbě a prevenci kolitidy (zánět tlustého střeva) spojené s průjmovými onemocněními a v neposlední řadě také jako podpůrná léčba u pacientů trpících syndromem dráždivého tračníku. Vyrábí se ve dvou variantách. Konkrétně se jedná o tobolky a dále pak o prášek rozmíchatelný ve vodě určený k pití.

TOBOLKY

Enterol 10 tobolekObsah balení: k dostání jsou balení po 10, 30 a 50 tobolkách

Orientační cena: 120,- Kč, 350,- Kč a 540,- Kč

VÍCE INFORMACÍ O TOBOLKÁCH

PRÁŠEK PRO PŘÍPRAVU NÁPOJE

Enterol 10 sáčkůObsah balení: 10 sáčků

Orientační cena: 130,- Kč

VÍCE INFORMACÍ O PRÁŠKU

Složení

V obou typech přípravku se nachází totožné množství hlavní léčebné složky. Tou jsou sušené kvasnice Saccharomyces boulardii CNCM I-745 v množství 250 mg na jednu dávku. Pomocné látky se pak z pochopitelných důvodů z větší části rozcházejí.

  • Tobolky: magnesium-stearát, monohydrát laktosy, oxid titaničitý a želatina
  • Prášek: fruktosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, ovocné aroma

Dávkování a užívání

Je vhodný i pro malé děti (v případě tobolek kojenců nevyjímaje), avšak u nich je nutné podávání předem konzultovat s lékařem. Dětem do tří let není forma prášku doporučena. Jinak platí následující dávkovací schéma.

  1. Dospělí, dospívající a děti od 4 let věku: 1 až 2 tobolky, respektive 1 až 2 sáčky s práškem dvakrát za den, a to ráno a večer.
  2. Děti do 4 let věku, potažmo od 3 do 4 let věku: 1 a 2 tobolky, respektive 1 až 2 sáčky s práškem za den.

Poznámky

  • Prášek pro přípravu nápoje rozmíchejte ve vodě či v jiné tekutině. Lze ho přidat i do potravy s vhodnou konzistencí.
  • Hlavní léčebnou složkou přípravku Enterol jsou živé mikroorganismy, a proto není žádoucí, aby byly kombinovány s příliš studenými, nebo naopak horkými tekutinami a potravinami.
  • Tobolky polykejte vcelku a následně je zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pakliže je chcete dát dítěti mladšímu 3 let, nebo osobě, které činí obtíže polykat prášky, pak tobolku raději rozevřete a její obsah přidejte do vhodného nápoje, či jídla.
  • Nekombinujte s alkoholem v jakékoliv podobě.

Uživatelské zkušenosti a reference

Hana Škodová

Je naprosto skvělý. Doslova a do písmene nám zachránil společnou rodinnou dovolenou v zahraničí. Oceňuji i to, že jsou tobolky v malé praktické dóze, která se vleze do kabelky a lék je tak vždy po ruce, když je potřeba.


Michaela Vyoralová

Zabírá a působí rychle. Jako rodina s menšími dětmi vítáme fakt, že ho mohou právě i malé děti, takže v případě potřeby nemusíme řešit vhodný lék pro každého člena rodiny zvlášť.


Jan Dittrich

Funguje spolehlivě a nástup účinku je skutečně velmi rychlý, což mě již před lety při prvním použití příjemně překvapilo. Vyhovuje celé naší rodině a stejně tak našim známým, kterým jsme ho doporučili.


Markéta Kubíčková

Enterol mohu všem vřele doporučit. Je velmi účinný a zároveň maximálně šetrný. Mému synovi dokonce hodně pomohl v rámci rekonvalescence po prodělaném onemocnění salmonelózou.


Helena Kopecká

Vyzkoušela jsem ho proti průjmu a vážně funguje. Kdesi jsem dokonce četla, že má jisté léčebné účinky při onemocnění bakterií Helicobacter pylori, ale jestli je to skutečně pravda, to netuším.


Alena Přikrylová

Již mnoho let jezdím každé léto na dovolenou do Egypta a pokaždé mě tam potrápil nepříjemný průjem. Pak mi jedna kamarádka na cvičení doporučila, ať začnu už několik dní před odletem brát Enterol, že je to taková prevence proti těmto obtížím. Tak jsem to zkusila a žádné střevní problémy jsem poprvé za celé ty roky neměla, takže paráda. Doporučuji všem!


Štěpán Pekárek

Bral jsem ho při střevní chřipce a závěr je v mém případě jednoznačný. Zabral skvěle a úleva přišla překvapivě rychle. Jako bonus vnímám snesitelnou nevýraznou chuť oproti třeba takového přípravku Hylak Forte, který je kyselý jak šťovík.


Lenka Dosedělová

Jsem s ním velmi spokojena. Ze všech vyzkoušených léků na zažívání nám doma zabírá nejlépe. Super je, že ho mohou i děti, a tak s sebou nemusím tahat zbytečně tolik věcí.


David Chmelař

Po prodělané resekci tenkého střeva jsem měl jako plno jiných pacientů s touto diagnózou nemalé problémy s průjmy a zažíváním a vyprazdňováním obecně. Na doporučení mého gastroenterologa jsem začal brát právě Enterol. Výrazně mi ulevil od všech mých obtíží a výrazně mi ulehčil celý proces zotavování se. Vřele ho proto doporučuji všem, kteří mají jakékoliv problémy s trávením a vyprazdňováním.


Jakub Matoušek

Vyzkoušen na základě doporučení od kamaráda a proti průjmu funguje výborně. Dával jsem ho dokonce i dětem a tam bylo taky všechno naprosto bez problémů. Polykání tobolek sice nemusí vyhovovat všem, ale tuším, že je k dostání i ve formě nějakého ve vodě rozpustného prášku, takže existuje alternativa. Hodnotím ho velmi kladně.


Anna Špendlíková

U nás doma na průjem už nic jiného než Enterol nepoužíváme, protože se nám prostě osvědčil. Výhodou je, že se jedná o lék vhodný i pro děti, takže v tomto případě nemusím řešit odlišnost léků pro nás s manželem a pro děti.


Václav Pánek

Funguje velmi dobře a spolehlivě, ale musím si dát dvojnásobek doporučené dávky, aby mi pořádně zabral. Dávkování asi není dělané na velké chlapy. Za mě velká spokojenost.


Robert Navrátil

Dostal jsem silná antibiotika a potřeboval jsem přípravek, který mi zajistí, že se mi nerozhodí zažívání a já budu moct normálně fungovat. To zajistil, takže jsem spokojený.


Zuzana Hubáčková

Hodně mi pomohl a to je nejpodstatnější, ale dost mi to smrdí, takže jsem si to nemohla dávat do obyčejné vody, ale musela to rozmíchávat ve studeném čaji, aby se mi to jakžtakž dobře pilo.


Daniela Kličková

Je to to nejlepší na zažívání, co může být. Jsou to jen „obyčejná“ probiotika, takže žádná chemie. Maximální spokojenost.


Martin Tománek

Celoživotně mě trápí nejrůznější obtíže spojené se zažíváním. Vyzkoušel jsem už několikrát prakticky všechny produkty tohoto typu na trhu. Hodně z nich funguje opravdu výborně, ale minimálně v mém případě nejlépe účinkuje právě Enterol.


Vít Slavík

 Má velmi dobré účinky na obnovu střevní mikroflóry, ale při léčbě syndromu dráždivého tračníku mi bohužel nijak nepomohl.


Radka Novotná

Už několikrát jsem měla střevní infekci a Enterol mi od ní odpomohl opravdu rychle a spolehlivě. Osvědčila se mi i Smecta, ale ta má bohužel takovou zvláštní zemitou pachuť, která tedy vůbec není příjemná. Z hlediska účinnosti ale mohu doporučit oba léky.


Iva Janů

Na Enterol nedám dopustit. Je to vážně výborný lék, který mě vždy spolehlivě zbaví průjmu. Při lehčím průběhu se mi dokonce několikrát stalo, že mi stačilo vzít si ho jen jednou a všechno bylo OK. Doporučuji ho všem.


Silvie Doubravová

Já jsem měla možnost vyzkoušet Enterol sice jen v jednom jediném případě a spokojená s ním ani náhodou nejsem. Brala jsem ho tři dny v kuse a nedošlo k naprosto žádné změně k lepšímu. Nakonec mi pomohlo až obyčejné živočišné uhlí za pár korun. Nedoporučuji!


Martina Poláčková

Když měl náš malý bolesti břicha a průjem nechala jsem odstát trochu koly, uvařila černý čaj a dala ho vychladnou a pak oboje smíchala s Enterolem. Vždycky to zabralo a nemusela jsem se s ním hádat, jestli to bude pít, nebo ne. S tímto lékem jsem spokojená.


Marcela Smičková

Mně Enterol při průjmu příliš nezabíral. Ne, že by neměl žádný efekt, ale ani to nebylo vyloženě ono. Po něm jsem vyzkoušela ten čištěný jíl Smecta a ten zafungoval na výbornou. Spokojená s Enterolem tedy nejsem, protože jsem narazila na účinnější přípravek.


Věra Procházková

Naše malá má relativně často nějaké průjmy a pomáhá jí proti nim opravdu spolehlivě. Máme sice trochu problém s prapodivnou chutí, ale řešíme to vmícháním do jogurtu a problém je vyřešen.


Eva Šimková

Já si ho nemůžu vynachválit. Vždycky když mám ony problémy, tak si ho vezmu a můžu se na něj spolehnout, že skutečně zabere, a to navíc rychle. Jednou jsem ho dávala i naší malé a taky jí pomohl. Osvědčil se mi i jako prevence proti oslabení střevní mikroflóry při léčbě antibiotiky.


Lukáš Doseděl

Enterol je dobrý přípravek, ale o něco lepší zkušenosti mám s přípravkem Biopron Forte. Co jsem si četl, tak je v něm kromě probiotik i jakási kvasinka, která právě velmi účinně přímo likviduje bakterie způsobující průjem. Při obtížích to užíváme všichni z rodiny a jako prevenci si ho dáváme pokaždé, když jedeme někam na dovolenou za sluníčkem. Takže ano, ale raději ten Biopron.


Tomáš Babišta

Na každé průjmové onemocnění automaticky nasazuji Enterol. Je to moje naprostá jistota, že budu mít brzo klid. Zásadní úleva se dostavuje již po prvním užití. Používám ho preventivně při cestách do zahraničí a ještě nikdy mě nezklamal.


Dušan Kolář

Byl jsem na antibiotikách a dostal jsem z nich hodně silné průjmy a taky mě trápily hodně silné křeče v břiše. Doktorka mi na to doporučila právě Enterol, který mě obojího až překvapivě rychle zbavil. Jinou zkušenost s ním nemám, ale tato bylo hodně pozitivní a proto ho doporučuji.


Jiří Paulíček

Když měla naše malá asi půl roku, tak někde něco chytla a dostala z toho hodně silný průjem. Pediatrička nám na to napsala Enterol. Po rozmíchání ve vodě to dost smrdělo a měl jsem velké pochybnosti o tom, že se mi podaří to do ní vpravit, ale překvapivě s tím žádný problém neměla a po krátké době byla zase jako rybička.


Miroslava Krejčí

U nás doma ho vždycky všichni berou na střevní obtíže, průjmy a také preventivně při cestách za exotikou. Nikdy nás nezklamal, tudíž mu nemám co vytknout a všem ho doporučuji.


Johana Zajícová

Mohu ho jen a pouze doporučit. Kdykoliv jsem ho při jakýchkoliv zažívacích obtížích užila, pokaždé mi ulevil a nepamatuju se, že by mě někdy zklamal. To samé bohužel nemůžu říct o jiných obdobných přípravcích. Podle mě je to naprostá jednička mezi těmito druhy léků na trhu.


Magda Brožová

Mám hodně citlivé zažívání a poměrně často trpím na průjmy a vše s nimi spojené. Původně jsem na to používala Endiaron, ale ten někdy zabral a jindy zase ne. Přešla jsem proto právě na Enterol a s jeho účinností u mě panuje velká spokojenost.


Denisa Šafránková

S Enterolem mám jen ty nejlepší zkušenosti a i podle mojí obvodní doktorky je to nejlepší přípravek na rozházené zažívání. Funguje naprosto na všechno, a to včetně průjmů způsobených stresem, které mě dříve opakovaně potrápili. Na nic lepšího jsem zatím ani zdaleka nenarazila. Palec nahoru!


Dominika Smutná

Enterol je vážně skvělý lék na průjmy a podobně a mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Měla jsem ale možnost vyzkoušet též Hidrasec, který měl u mě výrazně daleko rychlejší nástup účinku, takže používám ten. Jinak ale proti Enterolu vůbec nic nemám.


Magda Králová

Já, můj manžel a naše děti už ani nic jiného neužíváme, protože zkrátka funguje a navíc je přírodní.


Vojtěch Kroutil

Já si ho nemůžu vynachválit, a to i z toho důvodu, že je možné s ním střevní mikroflóru posilovat i během braní antibiotik. Je to jeho velké plus, protože třeba takové laktobacily lze užívat až po dokončení léčby antibiotiky, a to už může být zažívání hodně rozhozené, což také bývá. O nic méně si pak cením i toho, že ho můžu dávat dětem.


Radim Malý

Ze zkušenosti již nosím jeden sáček s Enterolem vždy v peněžence, protože moc dobře vím, jak může nečekaný průjem znepříjemnit člověku život. Když je člověk někde na výletě v lese, kde si může klidně co chvíli odskočit za strom, tak je to svým způsobem ještě dobré, ale třeba ve městě zažijete peklo. To mluvím z vlastní zkušenosti. Takhle mám jistotu, že když to na mě přijde, tak mám u sebe záchranu, která mi za půl hodiny uleví.


Renata Hanušová

Na akutní průjem ho mohu vřele doporučit. Zabírá spolehlivě a velmi rychle. Mám práci, ve které musím prakticky každý den navštěvovat klienty a nejednou mi zachránil život. Za výhodu považuji i fakt, že je možné po jeho požití řídit automobil, což se u některých obdobných léků nedoporučuje. Jsem velmi ráda, že ho znám a mám.


Táňa Langrová

Jednou večer krátce před spaním mě z ničeho nic chytla neskutečná bolest břicha, zvracení a silný průjem. Vůbec nevím, z čeho to bylo. Naštěstí jsem měla doma právě Enterol, který mi doporučila mít doma kamarádka právě pro takovéto případy a jsem ráda, že jsem tehdy dala na její radu a do domácí lékárničky si ho pořídila. Výraznou úlevu jsem pocítila ještě předtím, než jsem nakonec spát, což mi dovolilo vůbec usnout. Ráno už jsem byla naprosto v pořádku a bez jakýchkoliv příznaků, ale pro jistotu jsem si ho ještě celý další den brala. Zafungoval a jsem s ním spokojená.


Viktor Koblížek

Enterol je určitě dobrý a hodně pomáhá, ale rozhodně není přímo určen k zastavení reálného infekčního průjmu, tam urychlí jen rychlost léčby. Největší hloupostí je hlavně brát v takových případech Imodium, které fakticky znemožní tělu zbavit se právě pomocí průjmu bakterií, či virů a celou situaci tak reálně jen zhorší.


Enterol – Příbalový leták

Enterol příbalový leták

Výrobcem tohoto produktu je společnost:

Biocodex