Hylak Forte pro správné trávení – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Hylak Forte recenze

Hylak Forte je takzvané eubiotikum, čili léčivý přípravek sloužící k obnově střevní rovnováhy. Užívá se při průjmech, zácpách, nadýmání, křečích v břiše nebo po antibiotické léčbě. Velmi oblíbený je také při zažívacích obtížích nejrůznějšího charakteru, které jsou spojeny s vycestováním do některé z exotických zemí. Lze ho užívat také jako velmi vhodnou a účinnou prevenci. Je vhodný pro dospělé i děti, včetně kojenců. Těhotným a kojícím ženám se doporučuje konzultovat celou věc s ošetřujícím lékařem (obecně ale platí, že u těchto osob nejsou problémy s jeho používáním).

Hylak Forte perorální roztok 100 mlObsah balení: 100 ml

Orientační cena: 150,- Kč

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍPRAVKU HYLAK FORTE

Složení

Přípravek je tvořen téměř ze 100% metabolickými produkty vybraných střevům prospěšných bakterií. Jde tedy o takzvaný bezzárodkový koncentrát bakteriálních metabolických produktů. Konkrétně se jedná o tyto bakteriální kmeny s příslušným zastoupením.

  • Lactobacilli helvetici (~50%)
  • Escherichiae coli (~25%)
  • Enterococci faecalis (~12,5%)
  • Lactobacilli acidophili (~12,5%)

Jak ho užívat a dávkovat

Důležité upozornění: Hylak Forte se nesmí kombinovat s mlékem ani žádnými mléčnými výrobky, neboť by to vedlo k jeho vysrážení a ztrátě jeho léčivých účinků. Vhodnými tekutinami na zapití jsou voda, čaj, pomerančový a jablečný džus.

  1. Dospělí a dospívající: V prvních dnech, kdy je stav nejvážnější užíváme 2 ml (cca 40 kapek) třikrát za den s dostatečným množstvím tekutiny před jídlem, nebo během jídla. Jakmile začnou problémy odeznívat, snížíme množství na polovinu, tedy na 1 ml.
  2. Děti a kojenci: Schéma dávkování je totožné jako u dospělých s tím rozdílem, že se v prvních dnech při akutních potížích podává pouze množství 1 ml a následně se dávka redukuje na 0,5 ml. U kojených dětí je pak podstatné, aby se přípravek podával mezi kojeními, neboť jak již bylo napsáno, není vhodné ho kombinovat s mlékem a produkty z něj.

Bez předchozí odborné konzultace s lékařem nepoužívejte lék déle než 7 dní.

Recenze a zkušenosti uživatelů

Kamil Mareš

Dlouhodobě jsem trpěl zažívacími problémy nejrůznějšího druhu, jako jsou bolesti břicha, zácpa a průjem. Jakmile jsem začal Hylak Forte užívat, všechny tyto obtíže u mě ustoupily, takže za mě můžu jeho užívání jen a jen doporučit. Před ním jsem zkoušel i jiné přípravky, třeba živočišné uhlí či čištěný jíl Smecta, ale účinky byly dosti rozporuplné, což jak dnes vím, byla má chyba při výběru vhodného léku. Nicméně na zažívání jedině tohle. Akorát je třeba si ho rozředit ve vodě, protože ta kyselost je naprosto nesnesitelná.


Pavla Koutná

Na doporučení kamarádky jsem ho začala brát po prodělané léčbě antibiotiky a hodně mi pomohl, a to minimálně co do pravidelnosti a kvality stolice.


Šárka Malá

Nevím, do jaké míry mohu potvrdit jeho účinnost, protože jsem si ho koupila a následně používala jako profylaxi proti případným zažívacím problémům při cestě do Jižní Ameriky. Nic nepříjemného mě nepostihlo, ale jestli to bylo díky němu, nebo tím, že jsem nic špatného nesnědla, netuším.


Zdeněk Opatrný

Kvalitu stolice a trávení jako takové spravil, ale co se týče nadýmání po jídle, tak tam byl účinek jen minimální.


Barbora Dluhošová

Skutečně funguje a pomáhá. Již několik let si ho beru pokaždé na rodinnou dovolenou a je to moje záruka toho, že když přijdou nějaké problémy, tak mám při ruce pomocníka, který mi s nimi pomůže. Tolik opěvovaný Endiaron v mém případě ani trochu nezabíral.


Adéla Novotná

Moje malá měla jako kojenec atopický ekzém zapříčiněný kvasinkovou infekcí a k tomu ještě trpěla nějakými trávicími obtížemi, které jí způsobovaly hodně bolestivé větry, což pochopitelně doprovázel šílený brek. Pediatr mi doporučil začít podávat Hylak Forte. Sice trvalo pár dní, než se to projevilo na kvalitě mléka a i já se několik dní srovnávala s obnovou správných trávicích pochodů v mém těle, ale nakonec se vše uklidnilo jak u mě, tak u malé. Sice měla stále poměrně silné větry, ale už jí evidentně nezpůsobovaly bolest, protože pláč a křik ustal. Celkově hodnotím velmi kladně. Funguje na výbornou, a to daleko lépe, než výrazně dražší BioGaia. Jediným minusem je velmi kyselá chuť.


Aleš Veselý

Naprosto nejlépe fungující prostředek na úpravu zažívání, který jsem měl tu čest vyzkoušet. Funguje jak při běžných obtížích, tak při onemocněních. Akorát je potřeba překonat tu nakyslou pachuť a dávat si pozor na to, aby se to nekombinovalo s mléčnými výrobky. Jinak ale velký palec nahoru.


Zuzana Farská

Občas mám, ostatně asi jako každý, menší či větší zažívací obtíže a vždycky se jich zbavím právě díky Hylaku, kterým mám neustále v případě potřeby doma. Jakmile to na mě přijde, sáhnu po něm a již druhý den jsem zase schopna fungovat na 100%. Sám o sobě je sice kyselý, ale ne zase tak nesnesitelně, jak se tvrdí. Já si ho vždycky smíchám s domácím džusem a ani o něm nevím.


Monika Přidalová

Naprosto výborný při rozličných trávicích obtížích a stejně tak po léčbě antibiotiky. Netvrdím, že není nakyslý, ale minimálně pro dospělého to zcela rozhodně nemůže být překážka. Nakapete si ho do lžičky, spolknete, zapijete vodou a ve vteřině není po nějaké kyselosti ani stopa.


Kristýna Řeháková

Začala jsem ho užívat, abych si skrze správně fungující střevní mikroflóru posílila imunitní systém a po dlouhodobé zkušenosti můžu konstatovat, že jsem já i celá moje rodina daleko méně nemocná, než tomu bývalo dříve, takže doporučuji všem. Jistým avšak nijak zásadním minusem je nakyslá chuť, která opravdu není úplně příjemná.


Markéta Pospíšilová

My s tím Hylakem nemáme dobré zkušenosti. Je přespříliš kyselý a všechny děti to i po zředění šťávou odmítaly vypít. Možná funguje, ale když to do děcek nedostaneme, tak je nám to k ničemu. Vyměnili jsme ho za laktobacily a jsme spokojení. Zabírají a my nemusíme děcka přemlouvat, aby to spolkla.


Michaela Smékalová

Hodně dlouhou dobu jsem měla rozličné problémy s trávením od nadýmání a bolestí břicha až po průjem a nepříjemnou plynatost. Vyzkoušela jsem hned několik léků, které měly nulový, nebo jen minimální efekt na zlepšení mého stavu. Až na doporučení mého obvodního lékaře jsem vyzkoušela Hylak Forte a od té doby mám se všemi těmito obtížemi vystaráno. Funguje velmi dobře jak na akutní, tak na preventivní bázi. Dobře se dávkuje a užívá. Cena je dle mého názoru přiměřená. Je tu samozřejmě onen dobře známý fakt, že je Hylak kyselý jako čert, nicméně pokud to někde nesnese, dá se rozmíchat v nápoji, nebo rychle zapít, a to už pak nemůže fakticky nikomu dělat jakýkoliv problém. Jsem s ním spokojená a každému ho na trávení doporučuji.


Iveta Zahradníčková

Já ho beru dlouhodobě preventivně, stejně jako probiotika, jedenkrát za den a problémy s trávením a vyprazdňováním jsem neměla ani nepamatuju. Je to super věc a je to přírodní, takže se člověk nemusí bát nějaké chemie.


Sandra Nováková

S Hylakem má hodně široké zkušenosti celá naše rodina, tudíž mohu zcela zodpovědně prohlásit, že je to přípravek, který funguje a v drtivé většině případů splní to, co jeho výrobce slibuje. V první řadě bych chtěla říci, že zpravidla neuleví od těch extrémně akutních zažívacích potíží, ke kterým vlastně ani není určen, což je ale naprosto pochopitelné, když si člověk něco přečte o problematice trávení. Jakmile vás zkrátka chytí někde v Egyptě pořádný průjem, nepočítejte s tím, že si dáte Hylak a do hodiny budete mít po problémech. Na to jsou jiné léky. Je ale naprosto vynikající jako prevence před nejrůznějšími střevními problémy a stejně tak skvěle funguje při obnově střevní mikroflóry po antibiotické léčbě, nebo při střevních chřipkách. Na trhu je i několik konkurenčních výrobků postavených na stejném principu, ale nemáme s nimi tak dobré zkušenosti bez ohledu na to, zda byly levnější, či dražší.


Radek Zelenka

Na prvním místě bych hodnotil negativně kyselou chuť, kterou vážně nevyhledávám, ale už jsem si zvykl a dnes mi to ani nepřijde. Nyní ta pozitivní stránka. Začal jsem jej užívat na radu kamarádky z toho důvodu, že trpím na ekzémy. Hledal jsem vhodný lék, který mi pomůže a zároveň nebude farmakologickou chemikálií nejhrubšího zrna. První podmínku tedy Hylak Forte splňoval, protože se jedná pouze o přírodní koncentrát bakteriálních metabolitů. Na splnění mé druhé podmínky týkající se účinnosti, jsem si musel nějakou chvíli počkat, ale rozhodně se to vyplatilo. Po několika měsících léčby mě ekzémy netrápí, a to minimálně do té míry, že nemokvají a že nemám žádnou potřebu si postižená místa škrábat. Doporučuji ho všem s obdobnými obtížemi, jako mám já.


Lenka Brabcová

Před nedávnem mě postihla těžká střevní chřipka, která se v první fázi projevila skrze silné zvracení a následně i o nic méně těžký průjem. Jako první pomoc mi byla poskytnuta Smecta, kterou bych asi měla problém pozřít i zdravá, natož pak v mém stavu. Jako druhá možnost se nabízel právě Hylak Forte. Uznávám, že je opravdu kyselý, jak se píše, ale mně to vůbec nevadí, a i kdyby, tak je to pořád stokrát lepší než nesnesitelně zemitá chuť léku Smecta. Prakticky hned druhý den po začátku léčby jsem pocítila téměř úplné odeznění všech nepříjemností a pak už jsem s užíváním pokračovala jen v rámci doléčení. V rámci tohoto musím vytknout zbytečně velké balení, kterého jsem využila jen menší část. Po otevření je totiž nutné spotřebovat veškerý obsah do šesti týdnů, nebo vyhodit. Je to plýtvání léčivem i mými penězi. Jinak ale nemám co vytknout a jsem nad míru spokojena.


Julie Lehká

Mně Hylak nikdy nezabral, a to jsem ho na potíže s trávením vyzkoušela hned několikrát. Efekt byl nulový. Přešla jsem proto na Enterol a ten zabere za všech okolností. Netuším, kde je problém, když ho všichni tolik chválí, ale mám to tak, jak to mám. V mém případě ho nemohu doporučit.


Klára Plachá

Začala jsem ho užívat asi před dvěma roky poté co jsem prodělala operaci střev na doporučení rodinné známé. Nemám mu vůbec co vytknout. Pomáhá mi od průjmu, zácpy i palčivých křečí v oblasti podbřišku. Je prostě výborný.


Lucie Tlustá

Hylak Forte si beru s sebou vždy, když jedu někam do ciziny. Dávám ho i dětem a užíváme ho už standardně jako prevenci. V minulosti mě na cestách pravidelně protáhl nějaký průjem, ale co jsem začala s tímto přípravkem, tak mě ani mé děti tyto zažívací komplikace již nikdy nepotkaly. Je pravdou, že je naprosto příšerně kyselý. Rozmíchání ve vodě tu pachuť jen utlumí, ale rozhodně zcela neodstraní, takže to pořád není nic dobrého k pití. Mě to ale zase tak extrémně nevadí a koneckonců už i děcka si na to zvykla.


Jana Rybářová

Jestli funguje dobře, nebo ne jsem vlastně nikdy neměla možnost zjistit. Já jsem zažívacími potížemi jakéhokoliv druhu nikdy netrpěla a neměla tudíž potřebu ho zkusit. Když měl průjmy náš malý, tak jsem mu ho sice koupila a rozmíchala v čaji, ale i tak bylo naprosto nemožný to do něj dostat, takže prostě nic. Ze zajímavosti jsem ho samozřejmě vyzkoušela, abych věděla, proč to malý nechce pít a samotný bez naředění vážně není žádná lahoda. V tom čaji jsem ho už ale téměř necítila, tak nevím. Syn to prostě kvůli chuti odmítá, takže za mě spíš palec dolů.


Barbora Adamcová

Hylak je pro naši doktorku řešením na všechny typy trávicích obtíží a musím uznat, že ji to zatím vychází. Reálný problém ale je dostat to v čisté formě a klidně i naředěné do malého dítěte, pokud tedy nechcete použít hrubou sílu. Jinými slovy, čaj ve kterém přípravek rozmíchám, musím zároveň i výrazně přesladit, aby mi to děti byly ochotny vypít, jinak mám zkrátka smůlu. Krom toho je ale super a zabírá na jedničku.


Roman Šiška

Já teda Hylak Forte doporučit nemůžu, a to minimálně co se týká podávání malým dětem. Když měl náš prcek asi půl roku, dostal zácpu a byl hodně nafouknutý. Pediatr nám doporučil nasadit právě tento přípravek. Stačí to prý podat na lžičce a pak zapít dostatkem vody. Nejen, že nám to prcek po několika podáních už odmítal nechat si to dát do pusy, ale navíc ho začala trápit bolest břicha a křeče. Nevím, kde jsme udělali chybu, ale naše zkušenosti tedy nijak pozitivní nejsou. Snad se to mělo naředit ještě před podáním a možná se to mělo naředit něčím jiným než obyčejnou vodou, ale to nám měl říct případně předem doktor. U nás zkrátka nezabral, vlastně jen všechno zhoršil.


Petr Kostka

Já mám s Hylakem jen ty nejlepší zkušenosti. Doktorka mi ho napsala poté, co jsem absolvoval léčbu antibiotiky. Měl jsem rozhozený žaludek i střeva a po pár dnech jsem byl zase ve své kůži. Super!


Simona Macháčková

My máme doma s tímto lékem v zásadě velmi dobré zkušenosti, ale ne zcela perfektní. Na mě i na manžela zabírá skvěle vždy když na nás nastoupí nějaká ta střevní chřipka, či průjem po nevhodném jídle. Kyselá chuť nás nijak netrápí. Po chvíli odezní a koneckonců už jsme měli v puse daleko hůře chutnající léky. Kyselost byla nicméně problém pro našeho malého, který to prostě odmítal pít, a to i když se to rozmíchalo ve vodě, nebo džusu. Prostě to nevypil. Jak jsem se později doslechla, nejsme jediní, jejichž děti to odmítají pozřít.


Helena Bartošová

Já nemám asi Hylaku Forte moc co vytknout. Dětem ho samozřejmě musíte naředit čajem, protože je vážně hodně kyselý, ale asi to jinak nejde, protože si nemyslím, že by ho záměrně vyráběli takto nedobrý. Účinek se sice nedostaví ze dne na den, ale to se v příbalovém letáku ani nepíše. Člověk si prostě musí několik málo dní počkat, než se ta střevní mikroflóra spraví. Někdy to netrvá ani týden, jindy zase skoro dva. Zjevně je to podle závažnosti problémů. Já jsem s ním spokojená.


Iva Ondráčková

Sama jsem ho musela brát již v průběhu kojení. Zabíral velmi dobře, ale ta chuť z toho tedy rozhodně nedělá pražádnou laskominu, takže když ho později doktor napsal i našemu klukovi, nechápala jsem, jak to do něj nacpu. Pak jsem se kdesi dočetla, že je možné rozmíchat ho v ovocné šťávě. Malý to pil naprosto bez problémů a když jsem to na zkoušku ochutnala, tak to vůbec kyselé nebylo. Mohla jsem si to tou šťávou ředit taky a ušetřila bych si hromadu přemáhání.


Tereza Gregorová

Spousta maminek si stěžuje na to, že jim to děti nechtějí pít ani rozmíchané v čaji, nebo šťávě, protože je Hylak neskutečně kyselý. Uznávám, že kyselý vážně je, ale náš šmudla ho pije jen tak a ani trochu mu to nevadí, dokonce bych řekla, že mu chutná. Co se týče účinnosti stran průjmu, tak zabírá skvěle a v tomto ohledu nemám jedinou výtku.


Klára Němcová

Funguje spolehlivě, ale jen za předpokladu, že máte pouze průjem. Jakmile onemocníte tak, že se vám k průjmu přidá i zvracení, je to na nic, protože ten přípravek prostě vyzvracíte. To samozřejmě není chyba Hylaku, ale je to prostě tak. Účinnost je ale dobrá a má i celkem rychlý nástup. Výraznou byť ne úplnou úlevu pociťuji vždy již po prvním dni užívání.


Vlasta Švédová

Jednou jsem měla silný průjem a začala brát Hylak Forte. Ani po několika dnech se nedostavila jakákoliv úleva, prostě nic. Už se to nedalo vydržet a vzala jsem si Imodium. Vím, že je to sice chemie a neléčí příčinu, ale pomohlo mi a nakonec se mi po nějaké době zažívání spravilo samo.


Ivona Horáková

Na Hylak Forte nedám dopustit. Je to moje záchrana před nadýmáním. Stačí jednou denně jako prevence a mám vystaráno. Co jsem četla, tak navíc při dlouhodobějším užívání podporuje imunitní systém.


Hylak Forte – Příbalový leták

Hylak Forte příbalový leták

Propagační spot přípravku Hylak Forte

Výrobcem tohoto produktu je společnost:

Ratiopharm