Endiaron proti průjmu – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Endiaron recenze

Endiaron je volně prodejné střevní antiseptikum sloužící k léčbě průjmů, a to především těch způsobených bakteriální infekcí nejrůznějšího typu (ideální například při cestovatelských průjmech). Dobře využitelný je však i u osob, které prodělaly léčbu antibiotiky, nebo chemoterapii. Hlavní léčebnou složkou je kloroxin (cloroxinum), který je v množství 250 mg obsažen v každé tabletě.

Endiaron 20 tablet

Obsah balení: 20 tablet

Orientační cena: 140,- Kč

VÍCE INFORMACÍ O ENDIARONU

Co Endiaron obsahuje

Kromě již zmíněné hlavní léčivé látky kloroxinu obsahuje pochopitelně ještě několik dalších pomocných látek. Konkrétně se jedná o (řazeno abecedně): glycerol 85%, hypromelosu, kalcium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kukuřičný škrob, makrogol 300, makrogol 6 000, mastek, monohydrát laktosy, oxid titaničitý, sodnou sůl kroskarmelosy, želatinu, žlutý oxid železitý.

Užívání a dávkování

Endiaron je vhodný pro dospělé a dospívající osoby, ale i děti, pokud však jejich tělesná hmotnost dosahuje alespoň 40 kilogramů. Standardně se užívá 1 tableta třikrát za den. Ideálně podáváme po jídle a zapijeme dostatkem tekutiny. Polykáme vcelku, nekoušeme a necumláme. U většiny případů by měly zdravotní průjmové problémy odeznít po 2 až 3 dnech léčby. Za předpokladu, že je váš stav vážnější a dobu užívání je nutné prodloužit, lze tak učinit až na 10 dní (maximálně), avšak výhradně po poradě s lékařem. Delší užívání se striktně nedoporučuje, neboť vzniká vysoké riziko vzniku možných nežádoucích účinků. Obecně pak platí, že pokud nedojde po standardních 2 až 3 dnech ke zlepšení vašeho zdravotní stavu, či dokonce nastane jeho zhoršení v jakémkoliv směru (může se objevit kupříkladu krev ve stolici), je namístě vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Nejdůležitější informace

  • Přípravek nesmí užívat těhotné a kojící ženy, osoby alergické na některou z jeho složek a osoby trpící nějakým druhem onemocnění, nebo poruchy funkce ledvin a jater.
  • Je vhodný pro všechny osoby (včetně dětí) vážící alespoň 40 kilogramů.
  • Během užívání je doporučeno dodržovat půst, respektive dietu, jejíž parametry jsou blíže specifikovány v příbalovém letáku. Obecně se jedná o dietologická doporučení ne nepodobná těm, která jsou běžně nařizována při průjmových onemocněních.
  • Ve výjimečných případech se mohou u některých osob objevit nežádoucí účinky jako je bolest hlavy, nevolnost, zvracení či kožní vyrážka.
  • Užíváte-li současně s Endiaronem také živočišné uhlí, dodržujte mezi jejich braním alespoň dvouhodinový odstup, aby jejich vzájemné působení nenarušovalo léčbu.
  • Nejsou známy interakce s jinými léky, avšak pokud nějaké berete, či jste v nedávné době brali, konzultujte to s lékařem, nebo lékárníkem.
  • PROČTĚTE SI DŮKLADNĚ INFORMACE A POKYNY UVEDENÉ V PŘÍBALOVÉM LETÁKU A ŘIĎTE SE RADAMI V NĚM UVEDENÝMI!

Uživatelské recenze a zkušenosti

Tomáš Miler

Když kohokoliv z naší rodiny postihne průjem, je Endiaron spolehlivou záchranou, která vždycky od problémů uleví. Zabírá výborně.


Milan Skácel

Nikdy nesmí chybět v mé cestovní lékárničce. Od zažívacích obtíží uleví vždy rychle a spolehlivě. Navíc mi nikdy nepodráždil žaludek, jako některé jiné obdobné léky.


David Fiala

Endiaron je jedna z věcí, která u nás doma v lékárničce nesmí za žádných okolností chybět. Jakmile se u nás vyskytnou nějaké střevní problémy, pak tenhle prášek vždy naprosto spolehlivě zabere. Je ale potřeba počítat s tím, že je určen spíše na obtíže, které vás postihnou někde ve vyspělých zemích. Když vyrazíte někam za exotikou, tak nemusí nutně stačit a je rozhodně namístě vzít si s sebou pro jistotu i něco silnějšího. Oproti těmto silnějším lékům má nicméně tu výhodu, že není tolik agresivní a ani po delší době užívání vám nerozhází zažívání a vy pak nemusíte řešit trávicí obtíže jiného charakteru. Jinak můžu z vlastní zkušenosti říci, že mi nejednou ulevil i od bolesti břicha, když jsem něco ne zrovna dvakrát dobrého snědl, a to navzdory tomu, že k tomu není a priori určen. S mé zkušenosti je to tedy dobrý lék, který vám pomůže, když znáte jeho možnosti.


Adéla Janíčková

Potvrzuji, že u mě zabírá opravdu velmi dobře. Mám jen problém s užíváním, respektive s dávkováním. Má se brát po jídle a když člověka sužují vážně nepříjemné zažívací problémy, tak je někdy obtíž do sebe vůbec něco dostat. Jinak ho ale chválím.


Pavel Vorel

Nevím, zda je možné, abych si na takový lék vytvořil odolnost, ale realita je u mě taková, že u mě dlouhá léta zabíral zcela na jedničku. Postupem času, ale účinnost klesala a dnes už vůbec nemá cenu ho brát. Nefunguje ani trochu. Složení se, pokud vím, nezměnilo, takže to nechápu. Nebudu tedy tvrdit, že je k ničemu, ale mám s ním z dlouhodobého hlediska poněkud rozporuplné zkušenosti.


Markéta Bendová

Balení Endiaronu nesmí chybět ani u nás doma a pár tabletek ani v mojí kabelce, kdyby náhodou. Je to vážně skvělý lék, s nímž máme celá rodina 100% pozitivní zkušenosti. V krabičce je celkem dvacet tablet a cena není nijak závratná, což mi u některých konkurenčních výrobků vadí, byť fungují taky velmi spolehlivě. Tablety jdou spolknout snadno a stačí je zapít pár doušky vody. Nástup účinků je ve většině případů velmi rychlý, ale není to železné pravidlo. Mám i jednu zkušenost, kdy mi antibiotika naprosto rozházela trávení a já po dokončení léčby trpěla častými a silnými průjmy. Začala jsem ho brát společně s probiotiky a zakrátko jsem měla po nepříjemnostech. Celkově ho hodnotím velmi kladně. Zabírá, je snadno k dostání v každé lékárně, není příliš drahý a nemá tendenci vám rozházet zažívání, ba právě naopak.


Tomáš Plašil

Já nedám na Endiaron dopustit. Je naprosto perfektní. Mám s ním mnohaleté zkušenosti a nikdy mě nezklamal. Uleví jak od průjmových onemocnění, tak od bolesti břicha. Měl jsem možnost vyzkoušet jeho účinnost i na zahraniční dovolené, poté co jsem někde něco špatného snědl a ani tehdy mě nenechal na holičkách.


Dana Smolová

Pokaždé, když někam jedu, tak si ho beru s sebou. Je to naprostá nezbytnost. Účinně a rychle zastaví každý průjem. Jediné co bych vytkla výrobku jako takovému je velikost balení, potažmo počet tabletek v něm. Při slabším průběhu onemocnění si s ním vystačíte, ale když je to horší, tak to na celkové vyléčení do běžného stavu nestačí. Je proto lepší kupovat si na cesty raději hned dvě balení. Jinak jsou tyto tabletky skvělé.


Eva Linhartová

Nikdy jsem nevyzkoušela žádný jiný lék, takže nemůžu srovnávat, nicméně s Endiaronem mám jen ty nejlepší zkušenosti a nevím, co by na něm mohlo být lepšího. Od průjmu odpomůže spolehlivě a rychle, což je taky jeho účel. Za sebe ho mohu každému doporučit.


Karolína Dvořáková

Problémy s trávením a průjmem mám opravdu pouze velmi zřídka, takže nejsem zase tolik zkušená. Faktem každopádně je, že když už na mě něco vleze, tak to stojí vždycky za to. Od problémů mi vždycky pomůžou dva léky v závislosti na tom, co je příčinou. Tím prvním je Endiaron, tím druhým pak Smecta. Oba dva jsou v rámci svého určení naprosto výborné.


Šárka Kolářová

U nás doma bereme na průjem vždycky Endiaron a je to spolehlivý lék, který zabere vždy a rychle.


Dana Dostálová

Endiaron je výborný proti průjmu. Na obnovu střevní mikroflóry a zlepšení zažívání třeba po antibiotikách je k nezaplacení Hylak Forte.


Klára Strýcová

Na zažívání používám v zásadě pouze dva léky, s nimiž mám dobré zkušenosti a jsem s nimi spokojená. Je to právě Endiaron a pak ještě Espumizan. Když jsou problémy závažnějšího charakteru, zajdu k doktorovi a nechám si napsat něco silnějšího na předpis.


Dagmar Nováková

Tento přípravek se mi vždycky skvěle osvědčil a dobré zkušenosti z hlediska zastavení průjmu mám i s lékem Imodium, které však na rozdíl od Endiaronu neléčí příčinu. Podstatné je ale, aby člověk zbytečně nedráždil žaludek a střeva třeba nevhodnými nápoji, jako je kupříkladu káva, nebo alkohol, to pak léčba trvá podstatně déle.


Petr Holub

Velmi dobré zkušenosti mám prakticky se všemi známými léky na průjem, které na trhu jsou, jako je právě Endiaron, Ercefuryl, Imodium, Smecta i živočišné uhlí. Zásadní jsou dvě věci. Tou první z nich je, že každý z těchto léků má jinou podstatu a léčí průjem vyvolaný jinou příčinou, což je velmi důležité. Tou druhou je pak jednoduchý fakt, že by člověk neměl rozhašený žaludek a střeva zbytečně dráždit nevhodnými potravinami a pitím. Není prostě od věci jít léčbě naproti a dát si alespoň krátkou dietu v podobě suchého pečiva a černého čaje, a to alespoň ze začátku, než jste z nejhoršího venku.


Barbora Černá

Je to dobrý lék, který má tu výhodu, že má skutečný léčebný účinek a po ukončení léčby nezpůsobí rozházené trávení. Na druhou stranu má jisté omezené působení a nepomůže vám při opravdu akutních případech, zvláště když potřebujete okamžitou odezvu. V těchto případech doporučuji Imodium, které fakticky zastaví pohyb střev a tudíž i tendenci se vyprazdňovat. Je to ale dryák, který fakticky nic nevyléčí a jen zajistí, abyste se „nepotento“.


Adam Šubrt

Naprosto nejlepší ze všeho je Ercefuryl, jenže ten je na předpis a když člověk potřebuje po něčem rychle sáhnout, tak má smůlu, pokud ho nemá zrovna doma. V takovém případě je Endiaron dobrou volbou a u méně závažných průběhů Ercefuryl plnohodnotně zastoupí. Doporučuji ho.


Ladislav Svoboda

Jakmile s rodinou někam vyrazíme, je naprostým pravidlem, že dřív, nebo později někdo z nás dostane průjem. Od jisté doby ale již před cestou začneme všichni preventivně brát probiotika, která u nás snížila jak četnost výskytu průjmových onemocnění, tak závažnost jejich průběhu. Samozřejmě se ale tu a tam stane, že samotná probiotika nestačí a pro takové případy vozíme právě Endiaron. Je to dobrý přípravek, který zabere poměrně rychle a s obtížemi si poradí. Používáme ho ale jen velmi výjimečně, když už je situace nesnesitelná a není možné ani trochu normálně fungovat.


Jaroslav Mareš

Obecně vzato mohu Endiaron jako lék na průjem doporučit, ale je třeba znát, na co se hodí a na co ne a co ještě zvládne a co už ne. Naprostým základem je vždy živočišné uhlí a jako doplněk třeba pak právě Endiaron, přičemž je nesmysl brát je současně, protože si navzájem sníží účinnost. Nelze ale očekávat, že když si je vezmete, ať už samostatně, nebo střídavě v kombinaci, tak se vám obratem uleví. Chvíli to trvá, než vám takzvaně naběhnou, což může být za jistých okolností problém. Když jste někde venku v přírodě, kde si můžete prakticky kdykoliv odskočit, tak je to víceméně řešitelné. Když vás čeká několikahodinová jízda autobusem, kde navíc nemusí být nutně záchod, tak už to může být dost zásadní komplikace. V takových situacích je pak dobré třeba Imodium, které sice fakticky neléčí příčinu, ale zastaví peristaltiku střev a vy se nemusíte bát, že si naděláte do kalhot. Jinak jako zkušený cestovatel mohu všem doporučit, aby si případné léky na průjem v exotických zemích Jižní Ameriky a Asie kupovali přímo v dané zemi, protože tam prodávají léky, které jsou na to dělané. Ty naše z Evropy na to nemusí ve vážných případech ani náhodou stačit. Akorát je pak potřeba si zkontrolovat na internetu, co je to zač, protože domluvit se na místě s tamním lékárníkem třeba někde ve Vietnamu nemusí být zrovna dvakrát lehké a nemusí vám nějakou kontraindikaci, či něco obdobného říci.


Štěpán Vrána

Endiaron mi vcelku dobře pomáhá, byť není tak dobrý jako Ercefuryl, který je zase ovšem na předpis a bez návštěvy doktora ho v lékárně nedostanete. Dobré zkušenosti mám i Smectou, ale ta je vhodná spíše v případech, kdy jdou problémy se zažíváním od žaludku. Pokud jedete někam do exotické ciziny rozhodně si skočte k doktorovi a nechte si něco silnějšího pro případ nouze předepsat, protože Endiaron na to vážně nemusí stačit a to nechcete zažít, abyste museli co půl hodinu na záchod, když někde cestujete a reálně si nemáte kam odskočit. V rámci našich vyspělých končin si ale tento přípravek poradí s běžnými průjmovými onemocněními většinou bravurně.


Eliška Teplá

Když jsme byli s přáteli v Egyptě tak nás prakticky všechny chytil průjem. Měli jsme na to Endiaron a všem nám do druhého dne hodně ulevil. Úplně v pořádku jsme byli za 2 až 3 dny. Na obnovení střevní mikroflóry je pak vhodné vzít si nějaká probiotika, ať už čistě přírodní v podobě jogurtu nebo kefíru, či průmyslově zpracovaná v tabletách.


Ondřej Zelenka

Osvědčená pomoc při onemocnění průjmem. Má i poměrně rychlý nástup účinků. Mohu ho všem doporučit.


Filip Adamec

Tento lék je při průjmu velmi spolehlivý. Dříve se prodával i u nás na Slovensku odkud pocházím, ale pak ho nahradil Endiex, jehož krabička vypadá úplně stejně, jako ta Endiaronu, akorát je na ní jiný název. Endiex bohužel není ani zdaleka tak účinný. Neřeším to, kupuju si ho v Čechách.


Patrik Kovář

Klasika, která mě vždycky zachrání. Nevím o jiném volně prodejném léku, který by byl tak dobrý.


Jan Šedý

Kladně hodnotím fakt, že se dá koupit v každé lékárně, aniž bych si musel předtím chodit k doktorce pro recept. Stejně tak musím vyzdvihnout jeho léčebné účinky. Hravě si poradí se všemi mírnými a středně vážnými průjmy. S těžkými průjmy si však úplně neporadí a je nutné sáhnout po něčem silnějším.


Jitka Malá

Nerada beru jakékoliv prášky, protože je to chemie. Když vás navíc chytne průjem, tak je to reakce těla na to, že je v něm něco špatného a chce to ze sebe dostat ven, takže ty léky, které zastavují pohyb střev považuji za naprosté zlo. Pakliže už tedy musím sáhnout po nějakém léku proti průjmu, je to právě Endiaron, který musím uznat funguje dobře. Když mám ale možnost v rámci svých povinností vyléčit si to tak nějak bez prášků, tak to udělám. Taky to funguje, akorát ten prvotní ústup nepřichází tak rychle. Klasika jsou samotné vařené brambory, banány, piškoty, rohlíky, suchá rýže, minerální voda, černý čaj, jogurt, kefír a podobně.


Alice Křížková

Na střevní potíže a průjem zabírá velmi dobře a rychle. S jeho užíváním mám pozitivní zkušenosti i při překyselení žaludku a podrážděných střevech.


Ivo Plachý

Fungující lék za cenu, která vám neudělá díru do peněženky. Doporučuji všem.


Jakub Vymětal

Na dovolenou bez něj za žádných okolností neodjíždím. Průjem léčí a k tomu zmírňuje bolest.


Kateřina Francouzová

Je to dobrý přípravek a jsem s ním spokojená. Pokud můžu něco vyzdvihnout v porovnání s konkurencí, tak se mi s ním nikdy nestalo, že by mi jeho užívání způsobilo zácpu.


Lubomír Absolon

Nemám mu co vytknout. Ať už to na mě přijde v tuzemsku, či v zahraničí, stačí si ho dát společně s černým čajem a již do několika hodin pocítím znatelnou úlevu.


Michaela Papoušková

Dobrý lék, akorát ho kupuji pravidelně už dlouhou dobu a neustále roste cena, a to dle mého názoru neúměrně rychle, což mi vadí.


Sandra Kabelková

Funguje, zabírá poměrně rychle po požití a cena není nijak závratná. Každému ho doporučuji.


Endiaron – Příbalový leták

Endiaron příbalový leták

Propagační spot

Výrobcem tohoto produktu je společnost:

Zentiva