Imodium na zastavení průjmu – Informace a recenze

By | 2.2.2018

Imodium recenze

Imodium je účinný lék určený k léčbě akutních a chronických průjmových onemocnění. Funguje na bázi takzvaného antimotilika. To v praxi znamená, že omezuje hybnost střev a tedy i potřebu vyprázdnit se. Kromě toho zvyšuje i napětí ve svěrači, což celý efekt ještě umocňuje. Hlavní léčivou složkou stojící za těmito účinky je loperamid (loperamidi hydrochloridum). Užívat ho mohou všechny osoby včetně dětí starších 6 let.

Imodium

Imodium 20 tvrdých tobolekObsah balení: vyrábí se ve dvou verzích – 8 a 20 tobolek

Orientační cena: 150,- Kč

VÍCE INFORMACÍ A SROVNÁNÍ CEN

Imodium Rapid

Imodium Rapid 6 tabletObsah balení: 6 tablet

Orientační cena: 85,- Kč

VÍCE INFORMACÍ A SROVNÁNÍ CEN

Složení

Hlavní léčebnou látkou je loperamid, který je v každé tobolce obsažen v množství 2 mg. Kromě něj najdeme v přípravku i několik dalších pomocných látek, a to kukuřičný škrob, magnesium-stearát, mastek a monohydrát laktózy. Tobolka jako taková je potom vyrobena z černého a žlutého oxidu železitého, indokarmínu, oxidu titaničitého, sodné soli erythrosinu a želatiny.

Jak ho užívat

Dávkovací schéma se ve velké míře odvíjí od věku a hmotnosti pacienta. Obecně platí, že lék mohou užívat osoby starší 6 let s minimální tělesnou váhou 14 kilogramů. Dospělé a dospívající osoby si v rámci první dávky vezmou hned dvě tobolky najednou a poté berou již jen jednu tobolku vždy po řídké stolici. Denní dávka (24 hodin) však nikdy nesmí překročit 8 tobolek. Děti si v rámci první dávky vezmou jen jednu jedinou tobolku a poté postupují stejně jako je tomu u dospělých a dospívajících s tím rozdílem, že maximální dávka za den nesmí překročit množství vztažené k jejich aktuální tělesné hmotnosti. Toto dávkování shrnuje následující tabulka.

Hmotnost v kilogramech

>14

>20

>27

>34

>40

>47

>54

Maximální počet tobolek během 24 hodin

2

3

4

5

6

7

8

Po užití nezapomeňte tobolky zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Zkušenosti a recenze uživatelů

Adéla Blažková

Jsem s ním maximálně spokojená. Je hodně spolehlivý a nástup účinku je velmi rychlý. Používám ho relativně často při běžných obtížích i při problémech během cestování.


Lukáš Mareček

Imodium je hodně dobré a nevím o žádné nevýhodě kromě toho, že je na můj vkus dost drahé, takže není dobré mít průjem příliš často.


Šimon Kostka

Naprosto jednoduše se užívá, zabírá zaručeně rychle a z mé zkušenosti může člověk už druhý den normálně fungovat. Osvědčil se mi dokonce při cestách po Asii a Africe, takže ho doporučuji jak na doma, tak na dovolenou.


Ondřej Hájek

Má hodně rychlý nástup účinku okolo půl hodiny a nikdy mě nezklamalo. Minus je pro mě jen vyšší cena.


Karolína Holečková

Doma nesmí chybět v mé kabelce a při cestování v mém batohu. Pokud potřebujete mít naprostou jistotu, že se nepotentujete, tak je Imodium řešení. Zastaví úplně jakýkoliv průjem bez ohledu na příčinu. Je ale třeba mít na paměti, že nemá žádný terapeutický účinek. Jinými slovy, neléčí, jen staví. Jeho užívání tedy musí co nejkratší a poté je potřeba sáhnout po nějakém skutečném léku, jako je třeba Enterol, Endiaron, Smecta nebo živočišné uhlí. Když vás ale čeká let letadlem, nebo důležitá schůzka s klientem je to úžasná věc, nic nezabere spolehlivěji. Vřele ho doporučuji, ale opatrně s ním.


Vlaďka Černá

Nemám mu co vytknout. Zabírá rychle a spolehlivě, nemám po něm zácpu a taky žádné křeče a bolesti břicha.


Sára Pekařová

Je to sice celkem silná chemie, ale z čistě faktického pohledu na věc funguje na jedničku. Já ho vždycky zkombinuju s přípravkem Enterosgel, který hubí viry a bakterie a mám zakrátko po starostech.


Dan Spěváček

Když potřebuju zastavit průjem, vždy si na to vezmu Imodium a to mi zatím pokaždé pomohlo. Dělá to, co má dělat, takže ho mohu doporučit.


Iveta Vyhnálková

Je skutečně dobré na zastavení jakéhokoliv průjmu, což se například při cestování za jistých okolností náramně hodí. Dle mého názoru by se měl nicméně každý lékárník před jeho prodejem ujistit, že kupující ví, jak přesně tento přípravek funguje a na je co vhodný, protože se mi zdá, že to neví skoro nikdo. Průjem je totiž přirozená obrana těla před nežádoucími organismy a látkami. V těle dochází k tomu, že je urychlena střevní peristaltika a voda z potravy nemá čas se přes střevo vstřebat, tudíž je stolice řídká = průjem. Imodium zapříčiní to, že se tato peristaltika zcela zastaví. Jinými slovy obrana těla je uměle zastavena, což je z hlediska léčby samozřejmě úplně špatně, a to zvláště ve chvíli, kdy je průjem infekční a my si ty viry a bakterie necháme v těle, místo toho, abychom se jich tím průjmem zbavili. Podstatné je tedy to, aby se lidé informovali a věděli, že mají Imodium brát jen ve chvílích, kdy opravdu nemůžou navštívit v libovolnou dobu toaletu. Takže ho všem doporučuji, ale jen v nejnutnějších případech a co nejkratší možnou dobu.


Ivan Matuš

Hodně se mi osvědčilo při průjmech způsobených stresem a změnou prostředí, jen mi připadne poněkud předražené. Jinak je super.


Veronika Chaloupková

S Imodiem jsem víceméně spokojená, protože mi většinou velmi dobře zabere a nemá na mě žádné negativní vedlejší účinky. Párkrát už se mi ale stalo, že mi pomohlo jen tak napůl, takže úplně stoprocentní není.


Josef Roudný

Když je vážně nejhůř, tak vždy spolehlivě pomůže od průjmových střevních obtíží. Mám ho stále pro jistotu doma.


Eliška Kubíčková

Jednou mě postihly ukrutné průjmy, a když jsem šla do lékárny, automaticky jsem si řekla o Imodium, ačkoliv jsem ho nikdy předtím neměla. Asi reklama. Faktem nicméně je, že mi pokaždé průjem rychle a bezpečně zastaví jako jediný přípravek z těch, které jsem měla tu čest vyzkoušet. Hodnotím ho kladně.


Tereza Sokolová

Na zastavení průjmu v krizových situacích naprosto výborné. Není ale určeno na léčbu jako takovou.


Šárka Staňková

Účinkuje takřka okamžitě. Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti a na zastavení průjmu už ani nic jiného nepoužívám. Občas působí až moc dobře a jeho účinky by mohly odeznívat rychleji, ale to je maličkost.


Martin Šafář

Již mnoho let mám velké problémy se zažíváním a průjmem a nedávno jsem absolvoval řadu vyšetření včetně kolonoskopie. Nakonec mi bylo sděleno, že mám syndrom dráždivého tračníku. Za tu dobu, co mě trápí tyto obtíže, jsem vyzkoušel doslova desítky konvenčních i alternativních léků a přípravků bez valného úspěchu. Jak před tímto zjištěním, tak po něm mi vždy spolehlivě zabíral jen jediný přípravek a tím je právě Imodium, které ale nelze užívat dlouhodobě a tak pro mě nepředstavuje řešení. Naštěstí bych měl ale brzo dostat nějaký speciální lék, který by to měl vyřešit.  Přesto však všem Imodium vřele doporučuji, protože mi jako jediné zabíralo. Nemůžete ho sice brát dlouho, ale pokud vás postihne nějaký akutní případ a vy to budete potřebovat zastavit, pak vám tohle určitě pomůže.


David Sedlář

Já už bych asi s představou, že nemám doma v lékárničce Imodium, nemohl žít. Když mě to chytí, tak si dám jednu tabletku, případně dvě, když cítím, že je to hodně silné a mám vystaráno. U mě má zatím stoprocentní úspěšnost. Všem ho doporučuji.


Libor Šabata

Imodium je to nejlepší na zastavení průjmu, co může být. Ten nástup účinku je extrémně rychlý. Když si ho dám, tak už za nějakých 5 minut cítím, že se to začíná všechno zastavovat. Stačí si vzít jednu tabletu a na několik hodin máte zcela pokoj.


Vojtěch Starý

Dovolím si sdělit své zkušenosti a znalosti z pohledu cestovatele. Imodium je naprosto skvělé, když potřebujete zastavit naprosto neodkladně průjem. To se děje, když vás čeká let, jízda autobusem nebo vlakem a podobně. Nikdy se mi nestalo, že by v tomto ohledu zklamalo. Je ale potřeba si uvědomit, že vůbec nic neléčí. Zjednodušeně řečeno jen zastaví vyprazdňování, což může být při infekčním průjmu dlouhodobě problém. V praxi to znamená, že je potřeba ho vysadit co nejdříve to bude možné, aby se tělo mohlo tím průjmem infekci bránit, jinak si zaděláváte na mnohem větší problém. Na samotnou léčbu je naprosto nejlepší Ercefuryl, který zlikviduje naprosto všechno. Je na předpis, tudíž ho v lékárně jen tak nekoupíte, ale každý doktor vám ho zcela bez problémů napíše, když mu řeknete, že jedete někam do zahraničí. Po jeho užívání vřele doporučuji brát nějakou dobu probiotika, protože jeho účinnost je vykoupena jeho silou. Zkrátka a jednoduše je to celkem dryák a střevní mikroflóra bude potřeba trochu obnovit. Všechny ostatní prostředky proti průjmu jako je Smecta, Endiaron, Enterol a živočišné uhlí mi nikdy příliš nepomohly. Možná jsou dobré na nějaké slabší evropské průjmy, ale v třeba v jihovýchodní Asii vám budou asi celkem k ničemu.


Imodium a Imodium Rapid – Příbalový leták

Imodium příbalový leták

Imodium Rapid příbalový leták

Propagační spot

Tento produkt vyrábí společnost:

McNeil